Z Vendulky je úplně jiná holčička

Přidávám příběh naší dcery Vendulky ..narodila se 26.8.2007 s oboustranným rozštěpem rtu a čelisiti.

Do porodu jsme vůbec netušili, že se dcera narodí s nějakou vadou. Po příchodu Vendulky na svět tak nikdo nevěděl, co nás čeká a co bude obnášet péče o ni a léčba. Personál v olomoucké porodnici mi naštěstí vše vysvetlil. Po příjezdu z porodnice jsme zavolali do Dětské nemocnice Brno a objednali Vendulku na operaci k paní dokorce Vokurkové. Vendulka šla na prvni operaci ve čtrnácti dnech. Když jsme za ní přijeli, nemohli jsme ji vůbec poznat! Byla to úplne jiná holčička, krásná. Ležela pár dní v inkubátoru, ale to je prý normální. Ani zaintubovaná nebyla, nechěla to.

Na další operaci jsme šli za pár měsíců. A opět změna… Můžu jen říci, že máme za sebou 6 operací a dalši nás ještě čekají. Vendulka je však krásná, zdravá a čiperná holčička. Pani doktorka  Vokruková je kouzelnice, co z naší holčičky udělala! Teď Vendulku čeká operace vrchního rtíku. Potom se uvidí, jak porostou zoubky…

                                                    Petra

Jak z Vendulky roste krásná a usměvavá slečna se můžete už ve středu podívat v naší fotogalerii 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Příběhy a jeho autorem je Martina Kolísková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “Z Vendulky je úplně jiná holčička

  1. Přeji hezký večer,jmenuji se Petra a tuto problematiku jsem si vybrala do své maturitní práce.Jako praktickou část bych moc ráda uvedla rozhovor s maminkou,které se narodilo takové dítě-s rozštěpy.Myslíte,že bych mohla poprosit paní Petru o nějaké informace?Předem moc děkuji.

Napsat komentář