ROZŠTĚP OBLIČEJE – KDYŽ SE Z KRMENÍ STANE PROBLÉM

Pod tímto názvem vyšel v těchto dnech na webových stránkách MojeBříško, MojeZdraví a ZdraváVýživa článek naší členky a báječné spolupracovnice Anežky Rouš Dvořákové o problematice krmení dětí s rozštěpy obličeje.

Článek je koncipován tak, aby byl zajímavý nejen pro širokou veřejnost, ale i pro ty, kteří zrovna peripetiemi krmení miminka s rozštěpem procházejí nebo se na něj připravují. Anežka v něm srozumitelně vysvětluje proč mají miminka s rozštěpem problém při kojení, jaké pomůcky mohou krmení novorozence usnadnit i jak se vypořádat se zaváděním příkrmů.

A trocha optimismu z článku na závěr: “Na první pohled vypadá obličejový rozštěp poněkud hrůzostrašně, ale v dnešní době je velmi dobře léčitelný. Nelehký začátek ani náročná léčba nebrání dětem žít naprosto normální plnohodnotný život. Vše také závisí na pozitivním přístupu a odhodlanosti. Aby děti léčbou prošly s úsměvem, je zde pro i ně i jejich rodiče Občanské sdružení Šťastný úsměv.”

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Martina Kolísková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář