K DNEŠNÍM NAROZENINÁM

TAK TROCHU JINÝ PŘÍBĚH LVA LIPPYHO

Nebyl to sice teplý letní den a ani vítr nezačal šeptat horám a už vůbec ne hory stromům. Každopádně to bylo na podzim roku 2012. Naše sdružení potřebovalo nové logo a tím vlastně začal druhý příběh lva Lippyho.

Jelikož si ze svých školních let vybavuji, jak jsme navrhovali logo pro knihovnu, napadlo mě oslovit svoji alma mater s prosbou o pomoc. Na Gymnáziu ve Velkém Meziříčí totiž působí  skvělá paní profesorka (a hlavně úžasný člověk) PaedDr. Eva Kočí Valová. Ta s nadšením sobě vlastním návrh na spolupráci přijala a studenti ze všech ročníků se ihned pustili do práce. Po vyslechnutí pohádky (takže i malá osvěta se odehrála 🙂 ) jim začali pod rukama ožívat lvíčci.

Vybrat do užšího kola jen pár nejlepších nebylo snadné, ale musíme se přiznat, že právě lev se srdíčkovým nosem a přátelským pohledem nás okamžitě oslovil. A oslovil i Vás, protože právě tato podoba loga vyhrála v hlasování.

Pak už grafik převedl návrh do elektronické podoby a Lippy dostal svoji tvář.

V lednu jsem měla opět možnost paní profesorku navštívit a předat jí kalendář s úsměvy našich dětí. Studentka, která nám logo navrhla, chce zůstat v anonymitě. Každopádně jí velice děkujeme. A stejně tak i paní profesorce za velikou ochotu.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Anush. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář