TATA BOJS

 Všichni jistě poznali úžasné písničky, které podtrhují obsah našeho filmového dokumentu. Jsou z dílny známé české skupiny Tata Bojs. Tímto malým medailonkem bychom všem členům skupiny Tata Bojs chtěli poděkovat za svolení písničky v dokumentu použít i za jejich velkorysou nabídku tento náš dokument sdílet na svých oficiálních webových  stránkách. Velmi si toho vážíme a z celého srdce děkujeme.

.

Tata Bojs je skupina založená z čirého přátelství dvou spolužáků základní školy Milana Caise a Marka Huňáta Mardoši a jejich nadšení pro hudbu. Mezi jejich charakteristické rysy vždy patřila dotažená vizuální stránka koncertů, alb i klipů, sebeironizující humor, chytré texty a chuť experimentovat. Letos v červnu oslavila kapela již 25 let své existence, 25 let hudebního přátelství.

Rok 1997 znamenal pro skupinu první regulérní vydané studiové album s názvem „Ukončete nás…“, které vzniklo 9 let po založení skupiny.

.

Své nejúspěšnější album vydali v roce 2004 pod názvem Nanoalbum. Celým albem se nese příběh, který je podrobněji popsán v Mardošově knize Nanobook, která skončila 3. v ceně Ministra kultury. Průvodcem alba je pes-robot Hal, který vysvětluje zákonitosti Nanosvěta a veškeré dění. Za album Tata bojs obdrželi v roce 2004 čtyři Anděly a to: skupina roku, album roku rock, videoklip roku a nejlepší zvuková nahrávka roku.

 .

Na jaře roku 2007 Tata Bojs vydali album zvané Kluci kde ste?. Z tohoto alba uslyšíte v našem filmovém dokumentu písničku „Vítací“. Druhá písnička z dokumentu je z alba „Ležatá osmička“ z roku 2012 a nese název „Usínací“.

.

Stálými členy kapely jsou zakladatelé Milan Cais a Marek Huňát (neboli Mardoša). V současnosti ve skupině působí Vladimír Bár, Dušan Neuwerth a Jiří Hradil. Jako stálý host působí ve skupině Klára Nemravová, která zpívá v mnoha skladbách Tata Bojs.

.

Pro všechny, kdo Tata Boys zatím tak dobře neznají a písničky z dokumentu je uchválily stejně jako nás, bychom chtěli představit jejich oficiální stránky, kde zájemci najdou informace o všech vydaných albech, o aktuálních koncertech nebo e-shop s jejich alby i reklamními předměty.

obrázky zdroj: kultura.idnes.cz, ireport.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Martina Kolísková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář