Slavné osobnosti s rozštěpem – Díl V.

Přinášíme Vám již 5. díl našeho seriálu, kde sledujeme osudy významných a slavných lidí, kteří se narodili s rozštěpem. Zatím stále nekončíme, ještě Vám představíme mnoho dalších zajímavých osobností. V dnešním dílu pro změnu poputujeme do oblasti sportu.

Ljubo Milicevic  (* 1981) je původem Australan, který se prosadil ve fotbalu jak doma, tak v Evropské lize za kluby jako jsou FC Zurich, FC Thun nebo Hajduk Split. Narodil se s kompletním jednostranným rozštěpem.

Zdroj:http://www.netglimse.com/celebs/pages/ljubo_milicevic/index.shtml

 

 

Peyton Manning (*1976) je hráč amerického fotbalu, který v současné době působí v národní lize za tým Denver Broncos. Dříve zářil také v barvách týmu Indianapolis Colt  či univerzitním týmu Tennessee Volunteers.  Odborníci i fotbaloví fanoušci ho řadí mezi nejlepší zadáky své doby. Je rekordně držitelem již čtyř cen pro nejužitečnějšího hráče sezóny. V roce 2009 byl vyhlášen listem The Sporting News nejlepším hráčem Národní fotbalové ligy (NFL) a ve stejném roce ho stanice Fox Sports zvolila nejlepším hráčem dekády. Jeho otec i bratr se mohou také pyšnit skvělými výsledky na poli tohoto sportu.

Krátce po začátku kariéry v NFL založil Manning vlastní charitativní společnost, jejíž cílem je pomoc znevýhodněným dětem. Také spolu se svým bratrem nabídl svou pomoc obětem Hurikánu Katrina. Poté se podíleli na distribuci čisté vody, dětské stravy, plenek nebo polštářů obyvatelům New Orleans. V roce 2007 se dětské oddělení nemocnice Svatého Vincenta v Indianapolisu přejmenovalo na „Peyton Manning Children’s Hospital at St. Vincent.“

Manning se narodil s rozštěpem patra.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Peyton_Manning

Obrázek: http://www.biography.com/imported/images/Biography/Images/Profiles/M/Peyton-Manning-37880-1-402.jpg

Owen Schmitt (*1985) je též hráčem amerického fotbalu, který se prosadil na pozici obránce v týmech Národní fotbalové ligy. Ve volném čase je jeho vášní hra na kytaru a občas jezdí po koncertech společně s kapelou Davisson Brothers Band. Narodil se s kompletním pravostranným rozštěpem.

Zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Owen_Schmitt

 

 

Pokud znáte Hvězdné války a víte, kdo byl Luke Skywalker, určitě musíte znát tohoto američana, Marka Hamilla (*1951). Je to muž mnoha povolání. Ve svém životopise se může pochlubit následujícími profesemi: herec, dabér, filmový producent, režisér a spisovatel. I když se o tom velmi málo ví, Hamill se narodil s částečným rozštěpem patra.

 

 

 

Zdroj: http://disfanreviewswcv.blogspot.cz/2012/07/mark-hamill-returns-to-star-wars.html

 

 

 

 

Napsat komentář