SIMONA STAŠOVÁ PRO ŠŤASTNÝ ÚSMĚV

Simonu Stašovou (57) známe z řady divadelních představení, televizních inscenací i filmů. Její nezapomenutelná maminka z Pelíšků a její „Co vidíš?…Tak vidíš.“ mi pokaždé dovede spolehlivě vykouzlit úsměv a zlepšit náladu alespoň o 50%.

A jak je na tom s úsměvy sama Simona? To jsem se jí zeptala během jejího hektického divadelního léta, kdy střídala Prahu, Brno a Bratislavu při vyprodaných reprízách Veselých paniček windsorských.

 

Simono, co vám spolehlivě vykouzlí šťastný úsměv?

Čím jsem starší, tím jsem šťastnější a dojatější při pohledu na malé děti. Kdybych věděla, že hraní si s dětmi bude můj koníček, tak jsem si jich pořídila víc. Teď máme v rodině nový přírůstek, ročního klučíka Marlona. Ne tedy Brandona, ale Henzela, otcem je můj bratranec, který žije ve švédském Stockholmu. Všichni se z Marlona můžeme „pominout“ a o úsměvy opravdu není nouze .

 

Čím jste – když ještě byli malí – přivolávala šťastný úsměv na tváře svých synů?

Spíš to byli spíš moji synové, kteří vyvolávali úsměv na mé tváři. Můj starší syn Marek, když mu bylo asi pět let, přišel za mnou s otázkou: „Mami, víš o tom, že se Země točí? Já jsem přitakala a on pohotově dodal. „Já to taky vím, ale nevadí mi to, já už jsem si zvyk’! “

 

Jaké představení připravujete na novou sezónu?

Se Sváťou Skopalem a režisérem Zdeňkem Kaločem připravujeme pro divadlo ABC novou italskou tragikomedii ze staré Neapole. Edoardo de Filippo napsal kouzelný příběh „Filumena Marturano“. Moc se na tuhle práci těším a premiéra bude koncem listopadu právě v divadle ABC, ale budeme hrát i při zájezdových představeních po celých Čechách.  Hlavní role jsme my dva se Svaťou, ale krásných rolí je dohromady devět, takže bude divadla jak my říkáme „plnej barák“. Přijďte se určitě podívat.

Dekuji za rozhovor a myslím, že nejen já se budu těšit.

Magda Hradilová

 

Šťastný úsměv se k poděkování za rozhovor připojuje. Srdečně děkujeme paní Simoně Stašové a paní Magdě Hradilové

 

Napsat komentář