Každá žena je krásná

Rozhovor s vizážistkou a stylistkou Lenkou, která radí ženám a dívkám, které se narodily s rozštěpovou vadou obličeje, jak zvolit vhodné líčení

Jana Šibalová
——————————————————————————————————————

Narodila jsem se před více než 40 lety s celkovým oboustranným rozštěpem. DSC06981Trvalo mi dlouhá léta, než jsem se osmělila a přišla na ošetření pleti a než jsem se nechala nalíčit. Mojí volbou bylo Kosmetické studio Daňová Lenka.

Lenka Daňová je kosmetička, vizážistka, členka Asociace vizážistů a stylistů České republiky. Je vystudovaná zdravotní sestra. Více jak 20 let provozuje kosmetické studio. Vzdělání si neustále prohlubuje a doplňuje. Získala prestižní certifikát vizážista a stylista. Má certifikáty například na líčení, barevnou typologii, make-up pro nevěstu, foto make-up, permanentní make-up. Více informací ZDE.

Oslovila jsem Lenku, představila jsem jí občanské sdružení Šťastný úsměv, jeho náplň a požádala jí o rozhovor. Pustili jsme se do povídání.

Proč ses zaměřila na problematiku rozštěpu? V době, kdy je v kurzu přeměna tak zvaně „z káčátka v labuť“? Jsou toho plná média.

PRÁVĚ PROTO, že se pozornost soustředí na změnu „v labutě“. Nikde jsem se nestkala s vizážistkou nebo kosmetičkou, která by o tuto problematiku projevila zájem. Myslím si, že právě dívky a ženy s touto vadou si zaslouží, aby jim bylo věnováno alespoň minimum poradenství jak se líčit, na co je důležité se soustředit, co potlačit a co nezvýrazňovat.

Co tím myslíš?

Je třeba odpoutat pozornost od problému. Vytvořit dominantu někde jinde. V tomto případě bychom měli upoutat pozornost především k očím, dále pak k brýlím a k náušnicím.

Jsi si jistá, že ti tato prezentace jako vizážistce něco přinese?

Původně jsem, sice už je to dávno, zdravotní sestra. Dodnes cítím, že mě v práci kosmetičky provází i kus té zdravotnice. Nemusím se snažit, mám to v sobě nastálo. Proto bych ráda poradila dívkám a ženám, které neví jak se nalíčit, co vyzdvihnout a co potlačit.

Chtěla bys něco dodat na závěr?

Poděkovat ti Jano, za odvahu oslovit mě a přemluvit mě k rozhovoru, neboť jsem trémistka. Děkuji ti za souhlas s nafocením a zveřejněním fotek.

DSC07004
Pro všechny, které byste si chtěly pohovořit a potřebovaly poradit s líčením … jsme tady.

Děkujeme všem, které zaujalo naše povídání, a přejeme vám šťastný úsměv na tváři.

                                               Jana a Lenka

Napsat komentář