Plastická operace proběhla líp, než jsme čekali

Náš synek Teodor se narodil v zimě 2016 s levostranným rozštěpem rtu a dásně. Patro měl v pořádku, takže ho bylo možné plně kojit před i po operaci.00_pred – kopie (2)

Plastiku rtu podstoupil ve 2,5 měsících v Rozštěpovém centru při Klinice plastické a estetické chirurgie FN U sv. Anny v Brně. Operoval ho primář MUDr. Výška s asistencí MUDr. Dvořáka, Ph.D., který nám ochotně vycházel vstříc s našimi dotazy i s termínem operace. Na předoperační kontrole Teodorka společně vyšetřoval celý tým Rozštěpového centra, takže jsem se na cokoliv mohla doptat přímo specialisty.

V nemocnici jsem byla celou dobu hospitalizovaná se synem a operace proběhla bez komplikací. Po šesti hodinách od narkózy už jsem mohla normálně kojit. I s následným týdnem pobytu v nemocnici jsem byla v rámci možností spokojená. Klinika byla sice vybavená starším nábytkem a záchod i koupelna byly na chodbě, ale mně prostředí malého oddělení se 4 pokoji svou domáckou atmosférou vyhovovalo víc, než moderní velké nemocnice. Celá klinika je vlastně poměrně malá a nachází se v postarší prvorepublikové vile. Jediné, co mi tu chybělo, bylo nějaké pohodlné křeslo, ve kterém by se dalo snáz kojit. Jídlo, léky i čištění jizvy ochotně obstaraly sestry a já se mohla plně věnovat jen synovi a sobě.

Největšími nepříjemnostmi byl strach a několikahodinové hladovění miminka před operací. Dál také náhlé odebrání dudlíku (bohužel jsme dítě neodvykli předem) a fakt, že nemáte k dispozici kočárek a nemůžete s dítětem ven. Vyztužené rukávky bránící dítěti v ohybu v loktech, aby nemohl sahat na jizvu, synovi kupodivu nijak nevadily. Celkově operace a hospitalizace nebyly nic příjemného, ale bylo to mnohem lepší, než jsme čekali. Navíc, když vidíte, jak se vašemu malému pusa den ze dne neuvěřitelně rychle hojí a jak krásně vypadá, máte radost a cítíte vděk. Klobouk dolů před dovednostmi zdejších chirurgů!

7_den – kopieJelikož jsme v Brně první rodina po cca deseti letech, která se rozhodla pro operaci rtu okolo 3 měsíce věku a ne pro zákrok ihned po narození, hodně lidí se nás ptá proč. Náš osobní laický pohled si můžete přečíst v samostatném článku ZDE.

Napsat komentář