PROBLÉMY S KRMENÍM JSME ZVLÁDLI

Náš druhorozený syn Ondřej měl hodně složitý vstup do života. Narodil se ve 34 + 6 týdnu těhotenství, přesně na rok a den od našeho prvního syna (29.6.2013),protože se nestihl otočit, tak se narodil zadečkem napřed, byl to rychlý překotný porod. Po narození ( porodní váha 2520 g) se potvrdil roštěp pravostranný kompletní s patrem i čelistí.
O jeho roštěpu jsme věděli od cca 20 tt  těhotenství, na 3D ultrazvuku se potvrdil, ale nešlo zobrazit, zda bude i na patře.
Na novorozenecké JIPce si poležel do doby než ho operovali. Operovala ho paní primářka Vokurková v srpnu 2013 v dětské nemocnici v Brně v jeho 11 dnech.
Dneska je mu 3,5 měsíce a konečně se po problémech s papáním a neprospíváním dostal na 4100g. Ze začátku dostával mateřské mléko, které jsem odsávala a po úplném zmizení ( cca po měsíci) je na UM – Sunar. Bumbání nám nejprve trvalo cca 45 – 60 min. Nyní jsme se dostali na cca 25 – 30 min. Příští měsíc začneme s příkrmy a začneme s kašičkou.
Je z něj veselé, usmívající a povídající si miminko. Je to velký bojovník.
Operace patra je naplánována na březen 2014.
.
                                                                                   Jana Sobotková
19.11. 2013
Příspěvek byl publikován v rubrice Příběhy a jeho autorem je Martina Kolísková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u “PROBLÉMY S KRMENÍM JSME ZVLÁDLI

 1. Dobrý den,
  zdravím všechny,touto dobou už měl náš Ondrášek mít po operaci patra. Bouhžel onemocněl zápalem plic, takže máme termín na 18.6.2014. Doufám, že už to dobře dopadne.
  Co se týče papání, tak zvládneme vypít 240 ml mléka, papáme jogurty, přesnídávky, polívečky. Bouhžel kousky nám dělají problém, takže ani maso zatím nepapáme. Piškoty, a pečivo papáme.

  ale po problémech s papáním, už dostáváme pochvaly od paní doktorky. krásně přibíráme. Naposled Ondrášek přibral 500 g za 3 týdny. a nynější váha nám ukazuje krásných 6840 g.Těším se.až budeme mít po operaci a začneme papat všechno.

 2. Musím se pochlubit, máme měsíc a trošku po operaci patra a úplně se nám změnil život. Ondrášek začal krásně papat, zvládá 1/2 kg jogurt lžičkou, maso na kousky. Je to šikulka, který se krásně rozpapal, mám hroznou radost, mléko zvládne pít bez velkých dírek a tekutiny ( vodu, štávu, čaj) už krásně nasaje i hrníčku AVENT s membránou.
  Pečivo také zvládne.
  I na rehabilitaci si pochvalují, jak mu operace pomohla. Ondrášek začal lézt, posadil se a snaží se postavit. Už jsme ve skluzu pouze cca 1 měsíc ( ato i stím, že se narodil dříve o 5 týdnů).
  Za půl roku zjistíme zda bude potřeba nasadit trubičky do uší a začneme navštěvovat logopedii.
  Je vše na dobré cestě k normálnímu životu bez rozštěpu.

Napsat komentář