Odsávačka mateřského mléka pro Dětskou nemocnici

Oddělení 56 Dětské nemocnice v Brně se na nás obrátilo s prosbou o zakoupení symphony-standardprofesionální nemocniční odsávačky Medela Symphony. Jedná se o 2-fázovou, vysoce výkonnou a účinnou odsávačku, která je určená pro odsávání z jednoho nebo obou prsů současně. Ideální je v případě vysoké četnosti odsávání a nastartování laktace. Tato odsávačka je tedy velice vhodná i pro maminky dětí, které se narodily s rozštěpovou vadu obličeje.

Při této vrozené vývojové vadě je narušena normální fyziognomie dutiny ústní. Zatímco zdravé dítě při kojení může svými rty bradavku pevně obejmout, při rozštěpu rtu je toto znemožněno. Navíc pokud rozštěp zasahuje i patro, v ústech miminka nevznikne podtlak potřebný pro sání.
U miminek narozených s izolovaným rozštěpem rtu je velká šance, že budou moci býti přirozeně kojena. Při kompletním rozštěpu je plné kojení málo pravděpodobné. Je však vždy reálná naděje, že budou moci být částečně kojena s následným dokrmením odstříkaným mateřským mlékem.

Právě na oddělení 56 Dětské nemocnice jsou hospitalizovány maminky s dětmi, které absolvovaly neonatální operaci rtu. Kvalitní odsávačka, která zde bude maminkám k dispozici, jim tak může pomoci na cestě za mateřským mlékem pro jejich dítě. Více o kojení dětí s rozštěpem se můžete dočíst na stránce KOJENÍ

Odsávačku v hodnotě 46 tisíc jsme měli možnost pořídit v rámci prodejní akce za poloviční cenu, která byla v rámci  desetiletého výročí pomůcek Medela na českém trhu. Touto částkou náš projekt na podporu kojení podpořilo občanské sdružení Dobré místo pro život z Olomouce, se kterým aktivně spolupracujeme. Děkujeme.

A kdy bude odsávačka maminkám na oddělení 56 k dispozici?

Zítra proběhne oficiální předání, jehož se za  DN Formed (z mateřského programu Medely) zúčastní paní Jana Křemenová, náš Šťastný úsměv bude zastupovat paní Zuzana Veverková. Na krátkou reportáž o tom, jak vše proběhlo se můžete těšit již zítra.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Martina Kolísková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář