Návrat z minulosti – kniha pro děti a mládež

Barvitá fantazie začíná odjezdem rodičů třináctiletého Michala do Indie. Michal proto musí strávit několik měsíců u babičky na venkově, kde náhodně objeví záhadnou planinu v lese, na které ho svírají nevysvětlitelné pocity strachu. Vypátrá, že na tomto tajuplném místě před 100 lety , v době 1. světové války, záhadně zmizela talentovaná desetiletá dívka s rozštěpem. Michal se svojí kamarádkou Pájou planinu prozkoumávají a náhodně zjistí, že se tamními abnormálními jevy bezúspěšně zabývali i vědci. Podaří se Michalovi a Páje rozluštit záhadu tohoto místa a otevřít dveře času? Dokáží pomoci Andulce, dívce z minulosti?

Příběh, který  sobě nese takřka detektivní zápletku s „vědeckým bádáním“ dětských hrdinů. S jemným humorem, předkládá a vysvětluje čtenářům problémy dnešního světa. Dává jim také možnost letmo nahlédnout do minulosti a porovnat život před sto lety v době první světové války a dnes. Pomáhá ale též pochopit, že zdravotní omezení člověka není důvodem k jeho vyloučení z kolektivu, ze společnosti.

Knihu můžete zakoupit za 195,- Kč + 50,- Kč (poštovné). Zájemce prosíme, aby kontaktovali Martinu Kolískovou prostřednictvím emailu mkoliskova@gmail.com. Výtěžek z prodeje věnuje Šťastnému úsměvu, z.s.

Děti, které se chystají k operaci čelisti (spongioplastice) dostanou na základě potvrzení o plánovaném zákroku knihu zdarma. (Prosím, posílejte fotokopii pozvánky k operaci s objednávkou knihy na mail mkolisková@gmail.com.) Všem dětem přejeme, aby operace dobře dopadla, rekonvalescence proběhla co nejrychleji a příběh z knihy jim dny v nemocnici co nejvíce zpříjemnil.

Více o knize na jejím webu a facebookovém profilu 

 

Více o knize na webu a facebookovém profilu 

 

 

Napsat komentář