Naše Laurinka se narodila s rozštěpem

Dobrý den,

jmenuji se Veronika a se svým manželem Frantou jsme před měsícem a půl přivítali na Laurinka s rodičisvět naši krásnou holčičku Laurinku.

Bohužel se narodila s pravostranným celkovým rozštěpem. O rozštěpu jsme se dozvěděli v 16. tt a byl to velký šok. Jelikož mi trvalo 6 let otěhotnět, tak jsem nemohla pochopit proč my, co jsme udělali špatně, že se nám to stalo. Vyzkoušeli jsme všechny IVF, ale Laurinka se povedla přirozenou cestou, no stal se zázrak. 🙂 Po schůzce s panem doktorem Borským jsme pochopili, že to zvládneme. Chápali jsme, že to bude těžké, ale museli jsme tu být pro naši holčičku. Moje kolegyňka v práci mi jednou řekla: „Laurinka si prostě vybrala vás, věděla, že vy to zvládnete, kdo jiný.“ 🙂

Laurinka s maminkou V listopadu 2015 jsem měla termín porodu. Když mi ji na porodním sále přinesli ukázat, byla nádherná. Žádný rozštěp jsem neviděla, jen moji krásnou holčičku. Bohužel jsem musela na císařský řez, protože se Laurinka neotočila a i kvůli rozštěpu jsem to nechtěla riskovat. Narodila se v úterý a ve čtvrtek ji už operoval pan doktor Borský. Bylo to to nejhorší, co jsem kdy v životě zažila, poslat své dvoudenní miminko na operační sál. Čekání během operace se nedá popsat a ten kdo to nezažil, nepochopí. Když přišla sestra a řekla nám, že se na ní můžeme jít podívat na JIPku, rozbrečela jsem se a brečela celou dobu. Tak moc jsem se na ni těšila. Byla malinká a bezbranná. Všude samé kabely a tubičky, no hrůza! Manžel mě držel za ruku a jen jsme se na ní smáli. Chodila jsem tam pak za ní vždy, jak jsem mohla. V pátek mě propustili z šesti nedělí a nastoupila jsem k Laurince na JIPku. Poprvé spolu na pokoji, strašně jsem se těšila. První noc byla těžká, ale mně to nevadilo, byly jsme spolu.

Ve středu nás propustili a jeli jsme domů. První dny byly náročné, všechno jsem hodně prožívala. Cítila jsem, že ji stále nějak ubližujeme – myslím tím masáž jizvy, čištění jizvy a hlavně výměna nostrilek. Jinak Laurinka je velice šikovná, statečná a hlavně Laurinka má nostrilky pro udržení tvaru nosánkukrásná. Naučila se pěkně pít obyčejnou savičkou, a tak to máme jednodušší. Je to naše šikulka.

Dnes už máme po první návštěvě u pana doktora Borského a dopadla dobře. Objednal si nás na květen a prý v červnu nebo v červenci půjdeme na operaci patra.

Děkujeme, že jste si našli čas a moc Vám děkujeme, za to co děláte. Vaše příběhy nám hodně pomohly, když jsme se o rozštěpu naší Laurinky dozvěděli. 🙂

Přejeme krásný nový rok 2016.

                                                                                       Veronika Sládek

Příspěvek byl publikován v rubrice Příběhy a jeho autorem je Martina Kolísková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář