Motor pro šťastný úsměv

V rámci uvedení našeho prvního videodokumentu jsme se rozhodli věnovat prostor těm, kteří velkou měrou přispěli k jeho vzniku. Mezi ně bezesporu patří i firma Siemens s.r.o., přesněji její odštěpný závod Elektromotory Mohelnice, který přispěl grantem ve výši 10.000Kč. Výroba elektromotorů má v Mohelnici více než 100 letou tradici. V roce 1904 byla v tomto města založena společnost  Ludwig Doczekal & Comp, která začala vyrábět elektrická zařízení. Zajímavé je, že tuto společnost ještě před 2. světovou válkou koupila společnost Siemens. To však v roce 1945 změnil výnos ministerstva a závod byl postaven pod národní správu Siemens – Schuckertových závodů se sídlem v Praze. Tím vznikla značka MEZ. V roce 1994 byl závod opět koupen koncernem Siemens.Odštěpný závod Elektromotory Mohelnice patří mezi přední světové dodavatele nízkonapěťových asynchronních elektromotorů. Vyrábí se zde nejen standardní provedení ale i speciální elektromotory až do osové výšky 200. Hlavními zákazníky jsou výrobci čerpadel, kompresorů a klimatizačních zařízení. V ČR působí jako odštěpný závod společnosti Siemens, s.r.o. od 1.10.2010. S více než 2000 zaměstnanci je závod největším zaměstnavatelem v regionu.

Navíc tento jeden z největších světových výrobců elektromotorů brzy významně rozšíří výrobu. Nadnárodní strojírenská společnost Siemens totiž chystá přesun části výroby z Německa do České republiky. Mohelnický závod by tak díky tomu mohl nabrat až dvě stovky nových zaměstnanců.

Zdroj:

http://olomouc.idnes.cz/siemens-presune-do-mohelnice-vyrobu-z-bavorska-fr3-/olomouc-zpravy.aspx?c=A130416_1917742_olomouc-zpravy_st

https://www.cee.siemens.com/web/cz/cz/corporate/portal/home/industry/OZ_Mohelnice/Pages/Elektromotory_Mohelnice.aspxk

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Anush. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář