MICHAL DĚTEM S ROZŠTĚPEM

Milé děti, vážení přátelé,

Oblíbený herec, moderátor, scénárista a protagonista televizního seriálu pro děti Kouzelná školka, pan Michal Nesvadba, nám odpověděl na naše zvídavé otázky… Tento krátký rozhovor pro Šťastný úsměv s Michalem si můžete přečíst níže.

 

Blíží se prázdniny, jak jsi Michale prožíval své prázdniny ty jako malý kluk?

I když jsem od dvou let hodně s rodiči o prázdninách cestoval, tak stejně ty nejhezčí prázdniny byly u mé babičky. Vytvořil jsem si tam takový imaginární svět, ve kterém jsem žil. Měl jsem jiné jméno, povolání, ale i nové názvy ulic, nové peníze apod. Dodnes mám schovanou svoji původní “občanku” a to mi bylo deset.

 

 

Všechny děti tě znají z Kouzelné školky a je s tebou vždy ohromná legrace a máš bezva nápady, kam na ně chodíš?
Kouzelná školka se točí již dvanáct let. Po celou dobu jsem se neopakoval a tak jsem vymyslel přes 1000 různých hraček, vynálezů i nesmyslů, jak říká František. Z některých skutečné hračky vznikly a prodávají se. Umíte si jistě představit, že vymýšlet stále něco nového je  obtížné. Přesto se o to pokouším. Najdu ve svém kalendáři dvakrát do roka volných čtnáct dnů v kuse a sedím od rána do večera u stolu a vymýšlím, vymýšlím, vymýšlím. Jsem na sebe přísný, musím být maximálně soustředěný. Pravdou je, že největší inspiraci vždy najdu u dětí, za kterými jezdím po celé republice.

I ty sám jsi rodič, co bys poradil svému dítěti, kdyby se mu ve škole někdo smál jen proto, že něco neumí, není dostatečně hezký nebo je jiný než ostatní?
Všichni se potřebujeme navzájem, takže se někomu posmívat není správné.
Nikdy nevíte, kdy vám ten druhý pomůže, když to zrovna budete potřebovat. Setkávám se s dětmi, které nemohou třeba dělat všechno to, co ostatní, ale já se k nim chovám stejně, jako k ostatním.

 

 

 

 

Použité fotografie: http://www.nesvadba.cz/

Napsat komentář