Logopedie pro všechny

Bylo, nebylo jednou jedno království a v něm vládl král s královnou. Měli spolu 6 dětí. Král Jiří VI.vládl pevnou rukou a na svoje děti byl přísný. Nejstaršímu synovi říkali Edie, a byl vychovánán tak, aby jednou po svém královském otci převzal trůn i korunu a vládl celému království.
Mladšímu synovi říkali Bertie. V mládí byl často nemocný, a i on byl přísně vychováván. Bertie měl vadu řeči, trochu se zadrhával, koktal.
Uplynul nějaký čas a věci se staly jinak, než všichni předpokládali. Bertie, i když nebyl k převzetí vlády nad celým královstvím připravován, byl náhle postaven před nelehký úkol. Měl převzít trůn, korunu a vládu nad celým královstvím. Bertie se však velmi obával, že nedokáže ke svému lidu promluvit, že se mu budou lidé smát pro jeho vadu řeči. Jeho žena, která ho velmi milovala, ho utěšovala, že to nebude tak zlé, a že se i s vadou řeči dá něco dělat. Našla mu logopeda. Budoucí král tak začal společně s logopedem na nápravě své řeči pracovat. Povídali si a učili se.
A jak to dopadlo? Z Bertieho se stal král, který se naučil krásně mluvit. Pronesl svůj první projev a lidé mu s nadšením tleskali.

Zdá se vám příběh povědomý? Ano, vždyť to není pohádka, je to skutečný příběh královské rodiny. Pokud vás příběh Bertieho zaujal, můžete se podívat na filmové zpracování ve snímku nazvaném Králova řeč.

Milé děti i dospělí s rozštěpovou vadou, milí rodiče i vážení logopedi!

Logopedická příručkaNyní můžete od Šťastného úsměvu, z.s. získat logopedickou příručku Mami, tati – procvičujte se mnou Aneb logopedická příručka nejen pro rodiče dětí s rozštěpem. Napsala ji pro vás Mgr. Michaela Chotěborová a odborně ji korigoval doc. PaeDr. Karel Neubauer Ph.D. a logopedka Rozštěpového centra Brno, Mgr. Julie Čefelínová.
Naším přáním je, aby vám všem tato příručka pomáhala na cestě za správnou výslovností. Děti ať vědí, že i král se musel učit pěkně mluvit a dospělým nechť napoví, že nikdy není pozdě začít, že logopedii lze zvládnout v každém věku. Nebojte se a naučte se krásně mluvit.

Jak tuto příručku získat? Zájemcům z řad dětí i dospělých s rozštěpem, logopedům a do knihoven ji rádi zašleme. Kontaktujte paní Lucii Hornofovou – l.hornofova@stastny-usmev.cz Získat ji můžete i v Rozštěpovém centru Brno u Mgr. Čefelínové.

Přejeme vám všem hodně úspěchů na cestě za správnou výslovností.

Děkujeme sponzorům – manželům Provalilovým a tiskárně KaeM tisk. Díky jejich štědrosti je příručka pro všechny zdarma.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Martina Kolísková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář