LEPORELO PRO DĚTI S ROZŠTĚPEM

Maskot Šťastného úsměvu, lvíček Lippy, který se narodil, stejně jako naše děti, s rozštěpem obličeje, se letos na podzim dočká knižní podoby. Poutavý příběh malého lvíčka, ze kterého vyrostl moudrý a spravedlivý král, vydá Šťastný úsměv pro naše nejmenší jako leporelo.

A nebude to leporelo jen tak obyčejné! Oslovili jsme jednu z našich nejlepších ilustrátorek dětských knih, paní Vendulu Hegerovou, kterou pohádka zaujala a rozhodla se nám s výtvarnou realizací pomoci. Děti se tedy mohou k namluvené verzi Příběhu lva Lippyho těšit i na veselé obrázky v knížce.

My paní Hegerové srdečně děkujeme a těšíme se společně s našimi nejmenšími.

Krátké představení paní Venduly Hegerové

Výtvarnice, která se věnuje především tvorbě pro děti, se narodila 23. 3. 1976 ve Vysokém Mýtě. Vystudovala Vyšší odbornou školu grafickou v Jihlavě, kde také po studiích několik let působila. K ilustracím pro děti se dostala hlavně díky zakázce na vyzdobení dětského oddělení Jihlavské nemocnice. Radost, kterou svými dekoracemi způsobila, ji přesvědčila, že právě děti nejvíce ocení její veselé obrázky. Je to mnohostranná výtvarnice, která má na svém kontě leporela, komiksy, animovaný film, designy pokojíčků, přáníčka, ale nejvíce samozřejmě knížek. Často jsou to knížky naučné, které podněcují dětskou tvořivost a fantazii.
(zdroj: http://www.svetdetskefantazie.cz)

Doporučujeme návštěvu hravých, veselých stránek paní Hegerové. Najdete na nich nejen inspiraci pro koupi některé z vydaných knížek s jejími ilustracemi, ale i stránku Hravé učení, kde společně se svými nejmenšími můžete procvičovat zvířátka, barvy, písmenka nebo třeba angličtinu.

.

Tak HRAVÉ UČENÍ BEZ MUČENÍ

😉

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Martina Kolísková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář