Křest

Původně jsem chtěla zprávu o křtu naší nové publikace OD ROZŠTĚPU K ÚSMĚVU připravit na webové stránky až zítra, až „vydýchnu“, ale jsem plná tolika dojmů, mám takovou radost, že se s vámi musím o vše podělit hned…

křest

Dnes 1.9. 2016 proběhl křest publikace, kterou vydal Šťastný úsměv. Knihy fotografií Lenky Hatašové, fotografií 20 statečných, kteří se rozhodli svojí fotografií a svým medailonkem ukázat, že i život s rozštěpem může být plný šťastných úsměvů. Samotnému křtu předcházela více jak týdenní výstava úžasných fotografií z této knihy.

První přípravy k projektu začaly už před několika lety. Je dobře, že se tak protáhly, protože původní nasměrování na nástěnný kalendář se přehouplo do díla mnohem trvalejšího. Do nádherné publikace, která poputuje, díky skvělé spolupráci s Medelou, už za pár dní do všech porodnic v České republice a brzy i do všech center prenatální diagnostiky. Knihu bude moci každý získat i prostřednictvím Šťastného Kateřinaúsměvu, bude k dispozici i v rozštěpových centrech…

A jak křest proběhl?

Zahájení se ujal zkušený moderátor Lukáš Kobza, který po té předal slovo naší předsedkyni Anežce Rouš Dvořákové. Ta diváky informovala nejen o tom, co rozštěp obličeje vlastně je, ale nastínila i základní možnosti léčby a to, jakých výsledků může dosáhnout. Krátkým vstupem o spolupráci se Šťastným úsměvem nás potěšil primář neonatologického očokyddělení FN Olomouc a předseda České neonatologické společnosti v jedné osobě, pan MUDr. Lumír Kantor.  Představil všem i svoji psí slečnu Čoky, která se také narodila s rozštěpem. Čoky se tak stala naším maskotem.

Po té následovalo čtení z knihy. Dojemný příběh, který napsala maminčteníDSC_8849ka Kateřinky, Eliška Simandlová, všechny posluchače zcela nadchnul. Po hrobovém tichu následoval ohromný potlesk. Krásná španělská hudba rozezvučela prostory Galerie Šantovka díky Janu Hanzlíkovi. Temperamentní rytmy navodily příjemnou, uvolněnou atmosféru před samotným křtem, který společně vykonaly dámy Simona Stašová – kmotra knihy a Lenka Hatašová. Díky šikovným rukám pana primáře proběhlo i otevření sektu bez úrazu… Celé odpoledne završilo fotografování, autogramiáda, přislíbení další spolupráce s paní Simonou Stašovou a Lenkou Hatašovou, na kterou se už teď nesmírně těšíme… a loučení.

DSC_8925 (1)

Děkuji jménem Šťastného úsměvu všem, kteří se na vzniku knihy podíleli, všem kteří vážili dlouhou cestu a na křest knihy přijeli. Díky vám všem byla atmosféra naprosto úžasná.

Martina Kolísková

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Martina Kolísková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář