KOUZELNÁ VÍLA

Mé těhotenství bylo plánované a my jsme se na naše miminko moc těšili. Neměla jsem žádné problémy, byla jsem poctivá nastávající maminka – poctivě jsem brala vitamíny pro těhotné, pravidelně užívala kyselinu listovou.

Všechna vyšetření byla v pořádku, ale kdykoliv jsem chtěla fotečku z ultrazvuku, naše mimi hrálo na schovávanou a vždy se natočilo zadečkem.

Pak přišel den D – 23. dubna 2006 se narodil Tomášek.  Celá šťastná, že máme miminko a že mám za sebou porod, jsem čekala, že mi hned Tomíka přiloží na bříško a já poprvé uvidím to své Sluníčko. Jenomže lékařům to nějak trvalo, pro mě velmi, velmi dlouho.

A pak mi ho přinesli. Krásný, zdravý chlapeček, jen měl jednostranný rozštěp. Ano, bylo to pro nás překvapení, protože do tohoto okamžiku nás ani nenapadlo, že se může něco takového stát.

Ale byl to náš Tomášek, naše Sluníčko.

Na druhý den se objevila jako kouzelná víla z pohádky paní doktorka Vokurková. Tomáška v jeho pěti dnech života operovala a my jsme se po týdnu stráveném v dětské nemocnici mohli vrátit domů a začít si užívat jeden druhého.

Tomáškovi je dnes pět let, je předškolák a moc se těší do školy. Díky úžasné práci paní doktorky je Tomík jako jiné dítě, nemá žádné problémy a už vůbec jsme nezažili jakýkoliv negativní postoj našeho okolí k jeho rozštěpu.

Díky paní doktorce a také nadačnímu fondu Šťastný úsměv se účastníme každý rok setkání rodičů rozštěpových dětí s odborníky. Setkání není jen odborná přednáška, je to hlavně příjemné setkání, kdy pan/ paní doktorka věnují svůj čas i individuálně rodičům a dětem.

Letos jsme se také poprvé zúčastnili logopedického pobytu. Pro mě i pro Tomáška to bylo skvělých pět dní s prima lidmi, v krásném prostředí, v klidné atmosféře.

Hana Homolová

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Příběhy a jeho autorem je Martina Kolísková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.