DÍTĚ BÝK

 

Celé měsíce i roky může projevovat dokonalý klid a rovnováhu, vdechovat vůni květin a ignorovat nervózní děj kolem sebe. Potom nečekaně přijde den, kdy někdo na jeho široká ramena naloží příliš. Zafrká, hrábne nohou, přivře oči – a zaútočí. Kliďte se mu z cesty tak rychle, jak jen dovedete, a zachraňte si život! Býkova povaha je zřídka impulzivní, ale jakmile se rozzuří, zničí všechno, co mu přijde do cesty…

 

Děti ve znamení Býka jsou vždy výjimečně silné, i když na to leckdy nevypadají. Kromě tvrdohlavosti, však jejich výchova přináší spíš potěšení. Děti obou pohlaví bývají silné, zdravé a sportovně založené.

Děti v Býku se zdají být vcelku schopnější a šikovnější než ostatní děti, dokonce už jako batolata. Zejména jsou citově vyrovnané a zřídka podléhají depresím a záchvatům a rovněž se moc nepředvádějí. Umějí být odmítavé a tvrdohlavé, někdy stydlivé a zakřiknuté, ale jinak je s nimi málo problémů, běžných u jiných dětí stejného věku. Normálně jsou Býci klidní a příjemní. Nedají se snadno vyvést z míry. Netlačí-li je někdo příliš ke zdi, mají bezproblémovou, veselou povahu a jejich chování se dá celkem snadno předvídat. Na rozdíl od dětí narozených v jiných znameních jsou jaksi dospělejší. Dokonce se ve společnosti většinou dobře chovají, ale když jsou nuceny být středem pozornosti, jsou jako zařezané.

Dítě Býk si v tichosti hledí svého a málokdy vás zahanbí hrubostí nebo arogancí. Ovšem když ho škádlíte (což nesnáší), vyvíjíte na něj tlak nebo po něm chcete něco, co je mu silně proti srsti, může být agresivní. Jediným východiskem z takové situace je láska. Nikdy síla. Laskavé objetí nebo přátelský polibek a povzbudivý úsměv zlomí jeho tvrdošíjnost. Vždy mu všechno logicky vysvětlete. Křik a nadávky ho pouze donutí zavřít oči i uši. Vydrží se vzpínat disciplíně a příkazům až do soudného dne. Laskavost ho obměkčí během minuty.

I v raném dětství na něj platí zdravý rozum. Pokud se mu něco zdá rozumné, udělá to, ale bude chtít vysvětlení. Nic složitého. Jenom obyčejnou, nepřekroucenou pravdu. „Musíš jít spát, protože ti to nakazuji“, vás nikam nedostane. Nedává mu to smysl. Avšak nenásilné prohlášení jako: „Musíš jít spát, protože zhasneme světlo. Jestli nepůjdeš, nebudeš si zítra moct jít hrát ven, protože budeš moc unavený“, ho patrně brzy pošle do říše snů.

Nutit ho splnit vaše požadavky, je jednak marné, jednak nebezpečné pro vývoj jeho osobnosti.

Barvy a zvuky rovněž hluboce působí na jeho city. Jasné barvy jako oranžová a červená v jeho pokoji vzbuzují neklid a tvrdohlavost. Pastelové odstíny růžové a všech tónů modré budou mít téměř kouzelný účinek.

Pro učitele je toto dítě obykle přínosem. Pokud hoši a dívky ve znamení Býka nemají v horoskopu rušivé vlivy planet, jsou ve škole pilní, metodicky se učí a dovedou se výtečně soustředit. Jsou také vcelku poslušní. Látku vstřebávají pomalu, ale nikdy nezapomenou, co se naučili.

Často jsou vybráni do čela zájmových skupin, protože mají smysl pro spravedlnost – a také zdravý rozum a dobrý úsudek.

Toto dítě sice může způsobit svou tvrdohlavostí svému okolí horké chvíle, ale nebude jich mnoho.

Jakmile se smíříte s tím, že když se váš Býk zapře, nehnete s ním ani heverem a bude vám k vaší radosti prospívat před očima.

Možná vám vybílí ledničku a sní smažené kuře, které jste šetřila k večeři, nebo nebude moc ohleduplný k novému nábytku. Ale nebude vám dělat velké starosti a nezapomene na vaše narozeniny.

Vychovávejte svého „býčka“ v atmosféře pohody a lásky. Namísto neviditelného plotu z ostnatého drátu ho obklopte  zjevnou náklonností. Netahejte ho moc za rohy a nechte jej pást se svým klidným tempem. Naplňte mu uši hudbou a oči krásou a on za to jednou naplní vaše srdce klidem a mírem.

obrázky: www.babyweb.cz, kuchyne.dumazahrada.cz, katalog.estranky.cz, znameni-zverokruhu.najdise.cz

zdroj: z knihy Lindy Goodmanové Sluneční znamení

Napsat komentář