DÍTĚ BERAN

 

Beran je první znamení zvěrokruhu. Představuje zrození. Beran vnímá jen sám sebe, je to dítě zvěrokruhu – novorozenec, zcela zaujatý svými prstíčky. Vlastní potřeby mají přednost. Dítě nezajímá, jestli jeho rodiče nebo sousedé spí. Když má hlad nebo potřebuje přebalit, nespokojeně vříská. Chce svou láhev a čistou plenku hned teď a radši byste sebou měli hodit.

Vaše dítě tu poroučí. Máte o tom pochybnosti? Zmizí, jakmile je potomek dost starý na to, aby seděl na dětské stoličce a bušil lžicí o tác, když jej necháte příliš dlouho o samotě.

Toto děcko pravděpodobně začne chodit dřív než jiné děti a určitě začne dřív mluvit. Nebude snadné ho uhlídat. Řekněte mu ne, a ono vám vzdorně zahrozí baculatým prstíčkem.

S disciplínou musíte začít brzy. Dávejte pozor na pády a zranění ohrožující hlavu nebo obličej.

Dítě Beran má sklon k úrazům, a to je ještě řečeno mírně. Schovávejte před ním ostré nože a snažte se předejít popáleninám a opaření.

Je-li v okolí něco pálivého nebo zakázaného, můžete se vsadit, že tam zvědavě strčí ruku. Myslíte si, že dostane za vyučenou? Ani náhodou.

Děti narozené v tomto znamení většinou dávají najevo příchylnost, kromě několika, které v raném věku zažijí nějakou nepříjemnou zkušenost. Z těch se stanou smutní tišší beránci. Ale jejich rohy jsou stejně nebezpečné.

Jak dítě roste a sílí, a když šťastně překoná spalničky, příušnice, plané neštovice a zarděnky (choroboplodné zárodky nemají při zápase s rychle se zotavující Beranovou náturou žádnou šanci), začnou se u něj projevovat určité povahové rysy. Všimněte si, že když mu odporujete, není s ním žádné pořízení, ale jeho hněv nemá dlouhé trvání. Po každém výbuchu na vás vrhne zářivý a triumfální úsměv.

Bude se dělit o své hračky s ohromující štědrostí nejen s vámi, ale i s kamarády. Jeho velkorysost však skončí v okamžiku, kdy někdo zraní jeho city nebo mu bude překážet v jeho záměrech. Potom můžete čekat „ohňostroj“.

Chlapci a dívky Berani mohou začít od raného věku zanedbávat domácí úkoly a nezapůsobí na ně ani příklad vašeho poslušnějšího dítěte narozeného v jiném znamení. Místo abyste nutila Berana do učení, popíchněte ho a on se vrhne vstříc výzvě. Jenom mu (jí) řekněte, že je asi pomalý a není tak chytrý jako ostatní žáci, že na ně nestačí, ale že vám to nevadí. Že ho stejně máte ráda. Uvidíte, jak se z těch učebnic bude prášit, až se rozhodne vám ukázat, co to je za nesmyslnou teorii. Že je někdo lepší? To chci vidět :-))

Vaše dítě má živou představivost, je zasněné a sentimentální, ale stejně tak dobře ví, jak si opéci topinku.

Tyto děti budou na hřišti dominantní. Vymyslí nové hry a přijdou s novými nápady. Budou trvat na tom, aby bylo po jejich, anebo dojde ke střetu s autoritou, takže byste hned od počátku měla stanovit pevná pravidla. Beran, který se nenaučí v mládí poslouchat, dostane v dospělosti krušné lekce. Nezapomeňte, že má srdce měkké jako máslo a že se v něm navzdory statečnému zevnějšku ukrývají obavy, že nebude oblíbené a milované.

Rozbije-li někdo jeho zářivé sny nebo zchladí nehynoucí elán a nadšení, poběží domů se srdceryvným pláčem. Až k tomu dojde, pevně ho obejměte. Berani párkrát sletí a pěkně si natlučou. Ale zase se vyškrábou nahoru, očistí se a znovu vyrazí kupředu. Však oni ten hloupý, zabedněný starý svět naučí! Přitom mohou utrpět nějaký ten šrám, ale nepočítejte s tím, že by se vaše dítě vzdalo boje, přestože ho protivníci nesčíselněkrát srazí k zemi. Jestli si myslíte, že zavolá o pomoc, asi se hodně načekáte.

Dárky k narozeninám schovávejte na bezpečném místě. Dítě bude netrpělivé a neochotné čekat na překvapení.

V povaze dítěte, se kterým se nakládá tvrdě v nejtvárnějších letech, se může projevit rys obranné krutosti, ale pokud ho vedete citlivě a moudře, bude prosazovat svá práva s mnohem menší razancí a bude neobyčejně velkomyslné a soucitné. Neudělujte mu příkazy, ale vždy ho žádejte o služby s úsměvem a ono se přetrhne, aby se vám zavděčilo. Nikdy nesmíte podkopat jeho sebedůvěru. Je pro něj stejně důležitá jako vzduch, který dýchá. Možná uteče z domu, nezávislost se projeví brzy, ale vrátí se moudřejší. Naučte jej, že se nemá vyvyšovat nad slabší děti, protože ve skutečnosti nechce být zlé. Bude se muset naučit zodpovědnosti, ale vštěpujte mu další vlastnosti pomocí logiky a upřímné lásky. Obojí na něj působí.

Rodiče a učitelé by nikdy neměli pouštět ze zřetele, že děti ve znamení Berana chvála neobyčejně pohání k dosažení nejlepších výsledků, ale při postihu vybuchnou jako petardy a ztratí motivaci k úspěchu.

Řekněte jim, co se vám na nich líbí, a budou dělat méně to, co se vám nelíbí.

Toto dítě má být stále něčím zaměstnané, nebo se dostane do nesnází. Nečinnost v sobě skrývá nebezpečí. Také potřebuje hodně spánku, aby obnovilo všechnu tu roztěkanou energii.

Vychováte-li své dítě citlivě a s láskou, vyroste z něj člověk s báječnou schopností snít nesplnitelný sen – a dosáhnout jeho uskutečnění.

obrázky zdroj: znameni-zverokruhu.najdise.cz, zpravy-idnes.cz, prozeny.cz

z knihy Lindy Goodmanové Sluneční znamení

Napsat komentář