Dětská kniha slaví svůj den

Dne 2. dubna se již několik desítek let slaví jako Mezinárodní den dětské knihy. Datum svátku dětské knihy bylo vybráno úmyslně, neboť 2. dubna 1805 se narodil dánský spisovatel Hans Christian Andersen. V knihovnách po celém česku můžete prožít neobvyklou noc nazvanou Noc s Andersenem a zažít plno dobrodružství. Svátek dětské knihy podporuje čtení dětem. Děti rády poslouchají, když jim dospělí čtou. Potom i samotné děti čtení více baví.noc_s_andersenem_logoJá čtu, ty čteš, my všichni čteme. Čtení uspokojuje emoční potřeby dítěte, vytváří pevné pouto mezi rodičem a dítětem, podporuje psychický rozvoj dítěte, posiluje jeho sebevědomí, učí samostatnému myšlení, rozvíjí představivost, zlepšuje soustředění i uklidňuje, přináší znalosti, učí děti hodnotám a rozlišování dobra od zla a je tou nejlepší investicí do úspěšné budoucnosti dítěte. Mohli bychom najít spoustu dalších a dalších pozitivních příkladů.

Ve Šťastném úsměvu víme, jak je čtení důležité a jednou z našich činností je i tvorba knih. Nabízíme pro děti knihu Můj svět s kamarády a brzy vyjde v nakladatelství Albatros leporelo Příběh lva Lippyho.

Můj svět s kamarády
Kniha vypráví dva příběhy dětí, holčičky Katky a jejího kamaráda Adama a kluka Štěpána s kamarádem Pavlem. Katka a Pavel, malí školáci, prochází léčbou rozštěpu. Kniha srozumitelnou a zábavnou formou seznamuje děti s průběhem léčby a nevtíravou cestou nabízí způsob, jak mohou děti o rozštěpu mluvit se svým okolím.
Díky nakladatelství Albatros je kniha dětem s rozštěpem k dispozici zdarma.

Máte zájem o zaslání knihy pro vaše dítě? Kontaktujete nás.

Příběh lva Lippyho
Lvíček Lippy se narodil, stejně jako naše děti, s rozštěpem obličeje. A protože rozštěpy jsou dobře léčitelnou vadou, vyrostl z něho moudrý a spravedlivý král. Po rozštěpu mu zbyla jen tenká jizvička pod nosem a v srdci vědomí, že to, že je někdo odlišný neznamená, že je horší než ostatní. Příběh je doplněn krásnými ilustracemi paní Venduly Hegerové.
Autorka příběhu Anežka Rouš Dvořáková i ilustrátorka Vendula Hegerová se vzdali nároku na honorář ve prospěch neziskové organizace Šťastný úsměv, z.s.

Leporelo pro děti s rozštěpemChtěli byste přispět na poštovné knihy Můj svět s kamarády nebo leporelo Příběh lva Lippyho? Chtěli byste se stát dárcem neziskové organizace Šťastný úsměv, z.s. a podpořit tvorbu dětské knihy pro děti s rozštěpem? Darujte šťastný úsměv. Darujte pomoc s aktuálními projekty.

Pomozte spolu s námi dětem s rozštěpem obličeje projít léčbou s úsměvem. Děkujeme.

Napsat komentář