Co je nového ve Šťastném úsměvu

Na začátku roku 2014 vstoupí v platnost nový OBČANSKÝ ZÁKONÍK (89/2012 Sb.), dle kterého budou sdružení považována za spolky. Tato změna se pochopitelně týká i našeho občanského sdružení. Od 1.1. 2014 se tedy staneme spolkem. Změnu názvu jsme povinni provést do dvou let od nabytí účinnosti tohoto zákona, takže ještě nějaký čas můžeme používat naše letáčky, banner i razítka s názvem Občanské sdružení Šťastný úsměv. Nové již budeme vydávat pod novým názvem Šťastný úsměv, z.s.

Tímto děkujeme panu Skovajsovi za úpravu loga i letáčků. 


29.10. se Šťastný úsměv zúčastní veletrhu neziskovek v Olomouci. Šťastný úsměv zde budou zastupovat dvě Olomoučanky naše členka paní Lucie Rajhelová a naše předsedkyně paní Anežka Rouš Dvořáková. Tak hodně štěstí a co nejvíce zájemců o informace o rozštěpech obličeje!

V polovině listopadu proběhne hlasování členské schůze (členů sdružení) o koncepci činnosti na rok 2014, která bude na počátku roku 2014 zveřejněna místo té letošní. S koncepcí jsou všichni členi již v dostatečném předstihu seznámeni prostřednictvím svých e-mailových adres. Také budeme hlasovat o přijetí nového člena do výboru sdružení za odstupující Lenku Medkovou. Paní Medková zůstává nadále naší zvolenou pokladní, odstupuje z časových důvodů pouze z postu člena výboru. Děkujeme za dosavadní práci ve výboru a těšíme se na další spolupráci.

Na konci listopadu plánuje naše členka paní Stanislava Skoupá pro mateřské centrum ve Vyškově přednášku o rozštěpech obličeje, která bude určena pro maminky z tohoto centra. Maminky na této přednášce dostanou i náš malý informační letáček, kde najdou odkaz na náš web a mohou si tak, v případě zájmu, vyhledat i doplňující informace nebo se začíst do našich příběhů.

Průběžně probíhá aktualizace stránek s informacemi o léčbě a péči o dítě s rozštěpem. Doplnili jsme vyhledávač, který uživatelům usnadní najít požadované informace. Uvítáme podněty ke zlepšení webu a doplnění informací právě od vás. Chybí vám něco na našem webu? Nemohli jste něco najít? Neostýchejte se a kontaktujte nás.

Zvažujete o zapojení se do dění Šťastného úsměvu? Máte nápad jak zlepšit informovanost o rozštěpech nebo byste rádi uspořádali nějakou akci na podporu našich aktivit? Napište nám.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Martina Kolísková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář