BYL TO JEN ROZŠTĚP RTU

V březnu 2013 jsme se dozvěděli, že čekáme miminko. Na vyšetření OSKAR nám paní doktorka řekla, že je vše v pořádku a tak jsme si užívali těhotenství a řešili starosti typu – snad nebude moc velký, malý, vlasatý, plešatý atd. V 22. týdnu těhotenství jsme šli na druhý velký ultrazvuk, kde nám paní doktorka řekla, že čekáme chlapečka. Radost se ovšem ztratila během pár minut, kdy nám řekla, že chlapeček má rozštěp, ale že není schopná říct jak rozsáhlý. Čekali nás hodiny hrůzy, kdy jsme čekali na další vyšetření a zjišťovali jsme si informace o rozštěpech. V soukromé klinice ve Zlíně nám potvrdili rozštěp rtu a patra – což pro nás byla opravdu špatná zpráva a zvažovali jsme ukončení těhotenství. Protože jsme ale chtěli mít co nejvíce informací, povedlo se nám dostat se k primářce ve Zlínské nemocnici, která je zároveň přednostkou genetického centra v Olomouci, která udělala znovu ultrazvuk a řekla nám, že se jedná pouze o jednostranný rozštěp rtu a že patro je v pořádku, ale pro jistotu nás objednala ještě na magnetickou rezonanci. S touto zprávou jsme se vrátili do soukromého centra, kde pan primář řekl, že je to dobře, ale že by se také pro jistotu rád podíval – podíval se a diagnostikoval rozštěp patra, že ho tam vidí a je tam – opět šok. Podstoupili jsme proto magnetickou rezonanci v Olomouci, kterou nám zlatá paní primářka Dhaifalah domluvila. MR diagnostikovala, že patro je v pořádku a my se rozhodli v těhotenství pokračovat a radovat se z něj. Postupně jsme si domluvili operaci s paní doktorkou Vokurkovou a porod v Brně Bohunicích.
2 měsíce před termínem jsme se dostavili na kontrolu do Bohunic, kde nám dělali jedno z posledních vyšetření před porodem a paní doktorka nám řekla, že bohužel vidí i rozštěp patra i když není rozsáhlý. V té chvíli to pro nás byl další šok, ale už né takový, zvykli jsme si brát věci trochu s nadhledem a se slovy uvidíme, co bude, až se malý narodí, jsme odjeli zpět do Zlína k „naší“ paní primářce, která malého opět vyšetřila a se slovy – „Kolegové se budou hodně divit“ nám řekla, že ví, že je to pouze ret a máme se přijít ukázat s fešákem po porodu a že ji samotnou zajímá, jak to dopadne.

Přišel den D. Adámek přišel na svět s drobnými komplikacemi a přispěním perfektní práce Bohunické porodnice a světe div se, měl pouze malý rozštěp rtíku. Po 3 dnech jej operovala paní doktorka výsledek, kdy je Adámkovi 6 týdnů, můžete vidět v příloze.

Za nás musíme poděkovat paní primářce MUDr. Ishraq Dhaifalah, Ph.D. a paní doktorce Vokurkové, která má zlaté ruce.

Pavel s manželkou

Příspěvek byl publikován v rubrice Příběhy a jeho autorem je Martina Kolísková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář