PŘÁTELSKÉ SETKÁNÍ VE VIZOVICÍCH 2012

V termínu od 28.-30.9.2012 se v rekreačním areálu REVIKA ve Vizovicích uskutečnilo I. Česko-slovenské přátelské setkání rodin dětí s rozštěpem, které pořádalo Občanské sdružení Šťastný úsměv. Organizování akce se ujaly Lucie Hornofová společně s Martinou Kolískovou.

Toto úžasné neformální setkání můžete vidět v krátké videoreportáži, která snad těm co se zúčastnili, vykouzlí díky pěkným vzpomínkám úsměv na tváři. Všem ostatním umožní nasát tu přátelskou, uvolněnou atmosféru, která mezi všemi vládla 🙂

Odkaz na ni najdete ZDE

Odkaz na fotografie ZDE

Děkujeme Tomáši Hanzlíkovi za zpracování.

Setkání se zúčastnilo přes 30 rodin a proběhlo v přátelské a příjemné atmosféře.

První den v pátek 28.9.2012 probíhala během dopoledne při čekání na příjezd jednotlivých účastníků příprava realizačního týmu (Martina + Lucka + další 3 rodiny, které dojely už o den dříve ve čtvrtek) na karneval. Přítomných 7 dětí a 2 tatínci byli vysláni hned po snídani na výlet na rozhlednu Doubrava u Loučky odkud je nádherný výhled nejen na celé Vizovické vrchy ale i na Beskydy. Ostatní dospělí mezitím připravili a vyzdobili terasu na odpolední karneval.

Kolem oběda se začali sjíždět další účastníci a dorazil i štáb ČT Ostrava, který přijel natočit záběry ze setkání do připravovaného dokumentu o rozštěpech. S velkou radostí jsme přivítali i dvě rodiny ze Slovenska.

Po dobrém obědě se jednotliví účastníci odebrali do svých pokojů a šli se připravovat na karnevalový rej. Nutno podotknout, že jsme byli velmi příjemně překvapeni, protože si opravdu pěkné masky připravili i dospělí.

Za přípravu hudby na diskotéku velmi děkujeme Viktoru Voráčovi, který nám na naši žádost předem připravil vhodnou hudbu.

Během karnevalové diskotéky proběhlo i pár malých soutěží pro děti, za které dostaly drobné dárky od hodných sponzorů. Všechny sponzory vyjmenujeme hromadně na konci této zprávy.

Po ukončení karnevalu se začal po 17 hodině připravovat táborák a ten den byly k večeři opékané špekáčky.

Realizační tým M+L mezitím připravoval tašky s odměnami na další den, kdy v deset hodin dopoledne začala pro děti hra Cesta kolem světa. Ještě předtím vytyčily Iveta s Dášou asi 2 kilometrovou trasu s 8 stanovišti. Na každém stanovišti musely děti splnit úkol, za který dostaly razítko do „Průkazu cestovatele“ a po návratu do „Evropy“ pak na terase dostalo každé dítě diplom a tašku se sponzorskými dárky. Cesta začínala v Austrálii u klokanice, pokračovala přes Čínu ke slepému Číňanovi, do Egypta k beduínovi, pak do Západní Afriky ke kanibalovi, do Ameriky na lovení bizona, na Aljašce hledaly děti zlato a v Severní Americe barvily triko námořníkovi.

Tuto hru si užily nejen děti, ale i rodiče, protože bez jejich pomoci na jednotlivých stanovištích jsme se neobešli. A tak děkujeme Milanovi za klokana, Denise za Číňana, Mirkovi za beduína, Honzovi za kanibala, Lídě za indiána, Zuzce za kovboje a Daně za námořníka.

Po obědě byl naplánován volný program. Někteří účastníci se šli podívat na rozhlednu, jiní na vizovický zámek a hodně rodičů vyslechlo naši prosbu a přivezli s sebou draka, takže se pouštěli celé odpoledne draci. Díky nadšení a dodanému materiálu od Jardy Hlobila se několik rodičů a dětí jalo vyrábět draky své vlastní a nutno podotknout, že i tito draci vzlétli.

Po večeři následovala oslava narozenin malého Adama Hlobila, se kterým jsme společně oslavili jeho 6. narozeniny. Během dětské diskotéky, která následovala, byly vylosovány i dlouho avizované ceny za zaslané příběhy a fotky z letního alba na facebookovém profilu Šťastného úsměvu. Díky mnoha sponzorským dárkům jsme si mohli dovolit poslat všem maminkám, které na FB daly fotky a které se pobytu ve Vizovicích neúčastnily, malé drobné dárky. Rovněž u příběhů jsme mohli vylosovat ne jeden ale rovnou 6 příběhů. Hlavní cenu, autorský náhrdelník od Ivety Hlobilové, získala Dana Voráčová. Šťastnou ruku při vylosování čísla jejího příběhu Narodila   se mi krásná dvojčata http://www.rozstepy.cz/archives/519 měla malá Kačenka Cahová. Dále byly vylosovány 3 příběhy a jejich autorky obdržely lesk na rty od firmy Max factor (jedná se o příběhy Smíšek, Já tě nikomu nedám, já nic lepšího nemám a Vím, že to zvládneme). Poslední dva dárky, společenské hry, vyhrály příběhy Bůh ví, co dělá a Bůh ví, co dělá II.

Během večera také Iveta Hlobilová namalovala dětem obličeje, z čehož měly děti ohromnou radost. A větším dětem byly rozdány krásné náramky přátelství.

Mezitím ve vedlejší jídelně probíhala členská schůze Občanského sdružení Šťastný úsměv. Zprávu dostanou všichni členi sdružení na emailovou adresu uvedenou v přihlášce.

Večer, po uložení dětí do postýlek, se ještě někteří dospělí sešli a poseděli nad sklenkou vína či panákem dobré slivovice 🙂 (Lidko děkujeme)

Ráno po snídani, byly dětem rozdány další drobné dárky a diplomy za účast na letošním pobytu. Pak už se všichni rozjeli směrem ke svým domovům.

Některé rodiny ještě během neděle stihly navštívit krásnou zlínskou ZOO nebo zajely do Dinoparku do Vyškova.

Co říci nakonec? Snad odjížděli všichni účastníci domů spokojeni a se „šťastným úsměvem“ na rtech. Přejeme všem, aby jim tento úsměv vydržel až do příštího roku a snad sejdeme opět ve Vizovicích v termínu 27.- 29.9.2013. Děkujeme vám za účast a těšíme se na shledanou příští rok 🙂

A závěrem bychom rádi poděkovali nejen vedení a všem zaměstnancům rekreačního areálu Revika http://www.revika.cz/ za skvělou spolupráci a péči o nás o všechny a také všem sponzorům naší akce, kterých se letos sešlo, i díky manželům Skoupým, nečekaně hodně. Konkrétně se jedná o následující firmy či jednotlivce:

–       Česká pojišťovna a.s. – likvidace NŽP PMV tým Jiřího Kolíska

–       EGMONT ČR  – http://www.egmont.cz/

–       DINOPARK – http://www.dinopark.cz/

–       Rádio Impuls – http://www.impuls.cz/

–       Coca Cola – http://www.coca-cola.cz/

–       Pombär – http://www.pombar.cz/

–       ČSOB Leasing – http://www.csobleasing.cz/

–       Baťa – http://www.bata.cz/

–       Efko – http://www.efko.cz/

–        Unicredit leasing – http://www.unicreditleasing.cz

–        Besip – http://www.ibesip.cz/

–        polská firma VOBRO – http://www.vobro.com.pl/

–        paní Alena Červenková – plyšové hračky

–       Max Factor – http://www.maxfactor.cz/

–      Zumbakočky lektorky Koko Košťálové www.zumbalucka.cz (svícínky, přívěsky na mobil, bižutérie, reklamní předměty, háčkované gumičky a zvířátka)

–     paní Janě Synkové za vyšívání – http://www.vysivaniberuska.cz

–     slečně Markétě Marečkové za náramky přátelství

–     paní Zuzaně Veverkové za drobné dárky

–    paní Denise Pilňanové  za čokoládky

–     pan Libor Hornof – lízátka a bonbóny, svítící náramky, výtisk všech diplomů,

průkazů cestovatele, jmenovek na dveře

–    Zámecké čokoládovně Vizovice http://cokoladovna.slsklastov.cz

–     sponzorské sirupy od firmy HKS sirup

(Omlouváme se kouzelné víle, že není jen na FB, ale už i na webu. 😀 Ale právě díky ní mohou někteří vzpomínat na neopakovatelný vtip okamžiku… )

Zprávu zpracovaly Lucie Hornofová a Martina Kolísková

Napsat komentář