Život s rozštěpem se změnil

Před měsícem vyšel v odborném časopise pro ošetřovatelství a ostatní zdravotnické profese Florence rozhovor s Ing. Hanou Hlavínovou Malykovou o rozštěpových vadách obličeje.

Ing. Hlavínová Malyková otevřeně hovoří o vlastních zkušenostech s léčbou i problematikou sociální, srovnává možnosti současné léčby s minulostí. Vzpomíná na pobyty v nemocnici bez doprovodu rodičů, načasování operace patra okolo 5 let, jenž velmi komplikovalo logopedickou nápravu řeči, i na trhání zubů, kterým se řešily omezené možnosti ortodontické léčby.

Rozhovor s názvem Život s rozštěpem se změnil. Medicína pokročila a pacienti mají přístup k potřebným informacím všem vřele doporučujme.

Brzy se můžete těšit na online přednášku Ing. Hany Hlavínové Malykové na téma psychosociální aspekty rozštěpové vady obličeje, kterou Šťastný úsměv a Občanské sdružení Seppia pořádá. Bližší informace naleznete v aktualitách v pondělí 12.5. 2014

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Martina Kolísková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář