Video o Š/štastném úsměvu a rozštěpech

Do Vánoc sice zbývá ještě více než týden, ale Občanské sdružení Šťastný úsměv už dostalo svůj první dárek. Na úvodní stránce našeho webu je od dnešního dne možné shlédnout krátké video, které slouží k představení aktivit sdružení a hlavně k seznámení široké veřejnosti s tématem rozštěpů. Bohužel je stále ještě možné se v dnešní době setkat s mnoha předsudky a zbytečnými obavami, které opřádají tuto vrozenou vývojovou vadu. Ty pramení hlavně z malé informovanosti. Natočením videa jsme se opět posunuli o velký krok dále v našem cíli detabuizace a osvěty rozštěpů obličeje.

Tímto však náš projekt zdaleka nekončí. Čeká se nás ještě zhruba 15 minutový video dokument, který osloví především rodiče malých dětí s rozštěpem. Dozví se v něm základní informace o léčbě a zjistí, že i my s většími dětmi jsme měli obdobné obavy a pocity při vyřčení diagnóz. Objeví se i rozhovor s těmi, kteří již mají léčbu za sebou. Je třeba ještě dotočit několik záběrů a rozhovorů. Na video se můžete těšit do začátku jara příštího roku.

Teď se ale dostáváme k tomu nejdůležitějšímu a tím je PODĚKOVÁNÍ.

Za celé Občanské sdružení Šťastný úsměv bych ráda poděkovala všem sponzorům a to zejména společnosti SIMENES s.r.o., jmenovitě odštěpnému závodu Elektromotory Mohelnice. Ten nám nejenže věnoval částku 10.000Kč v rámci Fondu pomoci, ale umožnil účastnit se Siemens sportovního dne, kde sami zaměstnanci mohli přispět na realizaci projektu.

Dále náš velký dík patří skupině Tata Bojs a panu Michalu Mákovi ze společnosti Supraphon a.s.. Díky nim dokument oživily dvě velmi zajímavé skladby – Usínací a Vítací. Děkujeme též za mediální podporu.

Velký podíl na vzniku videa má především pan Ing. Jakub Michálek, který realizoval natáčení i střih. Díky jeho nadšení pro věc a velké ochotě jsme projekt mohli uskutečnit za téměř poloviční náklady ve srovnání s jinými nabídkami.

V neposlední řadě jsme velice vděčni všem účinkujícím, kteří se ochotně natáčení zúčastnili. Panu doktorovi MUDr. Zdeňku Dvořákovi, PhD. děkujeme za odbornou část videa, rodičům za jejich sdílnost a dětem za jejich bezprostřednost.

Velice si Vaší spolupráce vážíme. Natáčení i příprava samotného projektu byla opravdu zajímavá zkušenost. Doufám, že oba krátké filmy budou pro rodiče i lidi s rozštěpem přínosné.

Děkujeme, že pomáháte. Děkujeme, že sdílíte video.

Mgr. Anežka Rouš Dvořáková

Předsedkyně výboru

Občanské sdružení Šťastný úsměv

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Anush. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u “Video o Š/štastném úsměvu a rozštěpech

  1. Konečně vše funguje 🙂
    Vyskytly se mi problémy se zobrazením webu a nemohla jsem vkládat žádné odkazy 🙁 Chybu se mi podařilo odstranit, tak teď už vše pojede tak jak má. Omlouvám se za komplikace i zmatky kolem všeho, ale někdy je technika mocnější než sebelepší úmysl 🙁

Napsat komentář