Tomáš – pravostranný rozštěp rtu

Tomášek se narodil 16.11.2016 v porodnici Mělník. Narodil se s váhou 5050 g a 54 cm a s pravostranným rozštěpem rtu. O rozštěpu jsme nevěděli. Tomík na ultruzvuku nechtěl nikdy spolupracovat a moc se nám neukazoval. Asi se bál naší reakce. Po narození nás doktoři seznámili s vadou a hned zajistili operaci u Mudr. Borského ve FN Motol. Tomášek tak byl osmý den po narození operován. Jizva se mu hojí krásně. Tomík od narození neměl problém s přisátím k prsu, byl moc šikovný.
Co se mi honilo hlavou po narození? Jak se mu něco takového mohlo stát, proč se to stalo zrovna nám? Zklamala jsem já, byla to moje chyba?. Manžel a rodina mě naštěstí moc podrželi, byli naprosto úžasní.
Tomík je neuvěřitelný smíšek.
Máme ještě dceru Verunku, které bude v létě 7. let. Chodí do první třídy a všem ve škole se chlubí fotkou mladšího brášky a vysvětluje, že měl rozštěp rtu. Je to naše šikulka.
.
                                                               Iveta Vokounová
.
Příspěvek byl publikován v rubrice FOTOGALERIE a jeho autorem je Martina Kolísková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář