Rozštěp ve filmu

Brzy na našem webu najdete krátký filmový dokument, který vznikl na našem přátelském setkání ve Vizovicích letos na podzim. Tento kratší, ze dvou dokumentů, je určen především pro širokou veřejnost. Jeho cílem je umožnit poznat lidem, kteří o této vadě vědí jen tolik, že existuje, náš postoj k léčbě i ukončení těhotenství při prenatálním zjištění, náš vztah k dětem, naše obavy a starosti. Mohou se tak za pár minut seznámit i s dětmi, které jim svojí dětskou upřimností vysvětlí co je to rozštěp a jak ho vnímají.

Druhý ze dvou dokumentů bude dotočen během měsíce ledna a první promítnutí plánujeme před příchodem jara. Tento dokument osloví především rodiče malých dětí s rozštěpem. Dozví se v něm i některé informace o léčbě, zjistí, že i my s většími dětmi jsme měli obdobné obavy a pocity při vyřčení diagnózy… Objeví se i rozhovor s těmi, kteří již mají léčbu za sebou.

Jedním z dospěláků, kteří se ochotně podělí o své osobní zkušenosti s rozštěpem bude maminka malé Lidušky. Paní Michaelu i Lidušku znáte z našich stránek 🙂 Maminka Michaela nám totiž svěřila svůj příběh stejně, jako její maninka Anna.

.

Děkujeme paní Michaele za krásnou fotku Lidušky v tričku Šťastného úsměvu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Martina Kolísková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Rozštěp ve filmu

Napsat komentář