ONDŘEJ 2013 – PRAVOSTRANNÝ ROZŠTĚP CELKOVÝ

Ondrášek se narodil v červenci 2013 s porodní váhou 2,52 kg. V jeho 11 dnech ho operovala paní primářka Vokurková v Dětské nemocnici Brno. Ondrášek špatně prospíval a špatně papal. Vše se naštěstí pomalu lepšilo. Mimo operace rtu má za sebou i operaci patra. Dnes je z něj krásný okatý kluk.

 

.Ondrášek má už jeden a pl roku :)

Příspěvek byl publikován v rubrice FOTOGALERIE a jeho autorem je Martina Kolísková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 komentářů u “ONDŘEJ 2013 – PRAVOSTRANNÝ ROZŠTĚP CELKOVÝ

  • No ty máš tedy postřeh!!! Ondrášek se narodil v červnu (omluva, nevím jak mi přišel na mysl srpen), ale i tak datum nepasuje. Byl operován 11 dní po narození a na fotce je datum posledního července… Tak asi špatně nastavené datum. To se mi stává také 😉

 1. dobrý den,jmenuji se Niki Mandzusová, můj vnuk Viki se narodil v srpnu 2014 s rozštěpem rtu a patra, je po první operaci, je to nádhernej drobeček a už upovídanej a potřebovala bych poradit s nostrilkama, vůbec mu to nedrží a při papání se dusí, tak pokud máte s tím zkušenosti,byla bych moc ráda o jakoukoliv radu jak na to, aby mu nepadaly,moc děkuji

 2. Život je boj ale my bojujeme s osudem dal.

  Ondrasek brzy oslaví sve 4 narozeniny, a objevuji se nám nové a nové neduhy.
  Za svuj kratky zivot toho prozil co jiny neprozije za cely zivot.
  Pri navstevach logopedky se nam zacali projevovat i jine neduhy.
  .Na kardiologii se na projevila dalsí vrozena vada (lehka polm.chlopenní vada – stenoza), ktera Ondru nijak neohrozuje a nastestí nemusí mit zadana omezení.
  Dale Ondra biojuje s vyvojovou dysfazii ( stejne jako jeho bratr), na psychologii nam byla prokazana lehka mentalné retardace, na neurologii se jim nezda jeho chuze a jin veci.
  Pres to vsechno je to nase slunícko, které moc milujeme a které nastoupí od zárí do speciální školky a bude bojovat dal.

Napsat komentář