OD ROZŠTĚPU K ÚSMĚVU – jak vznikal projekt

Aktuálně ve Šťastném úsměvu žijeme projektem fotografií paní Lenky Hatašové.  Jak vlastně vznikal? Necháme Vás nakouknout pod pokličku.

Před více než 5 lety se sešly nad kávou dvě dámy – Lucie Hornofová a Iveta Hlobilová – obě maminky chlapců, jejichž úsměvy byly na počátku přeťaty rozštěpem. Přemýšlely, jak oslovit širokou veřejnost a ukázat jim, že léčba rozštěpu je sice náročná, ale život s rozštěpem může být plný úsměvu. Projektu se chopila Iveta Hlobilová a postupně oslovovala známé fotografy s prosbou o nafocení kalendáře s tvářemi lidí, kteří se narodili s rozštěpem obličeje. Bohužel nikdo neodpověděl.  Už to vypadalo, že projekt bude muset být uložen do šuplíku, když jednoho dne šťastně narazila na profil Lenky Hatašové u níž se  setkala nejen se zájmem, ale i s lidským pochopením. Realizace projektu byla naplánovaná na rok 2014. Bohužel byl projekt opět přerušen, protože do života Ivety vstoupila zákeřná nemoc jejího syna. Zde najdete původní plány k projektu: ZDE 

Šuplík opět otevřela společnost Siemens, která nám nabídla možnost ucházet se o finanční dar, který měl být rozdělen mezi 3 dobročinné organizace v rámci Adventního setkání pro zákazníky této společnosti.  Tentokrát se jednání s paní Hatašovou chopila Lucie Hornofová, a tak jsme se pustili do práce a šuplík už nezavírali…

A výsledkem je publikace OD ROZŠTĚPU K ÚSMĚVU a putovní výstava fotografií, jejichž autorkou není nikdo jiný než LENKA HATAŠOVÁ.

Výstava je aktuálně k vidění v olomoucké obchodní Galerii Šantovka, kde si ji lidé budou moci prohlédnout až do 1.9.2016, kdy bude slavnostně ukončena křestem publikace  OD ROZŠTĚPU K ÚSMĚVU, která následně poputuje do center prenatální diagnostiky a do porodnic po celé ČR.

A komu patří díky?

Děkujeme paní Lence Hatašové, že s obrovskou ochotou a nadšením, vytvořila nádherné fotografie 17 lidí, kteří se narodili s rozštěpem obličeje.

Děkujeme 17 odvážným, kteří se rozhodli ukázat široké veřejnosti i budoucím rodičům dětí s rozštěpem, že život s rozštěpem může být naprosto normální.

Děkujeme společnosti Siemens za opětovnou důvěru a štědrost v rámci Siemens Fondu pomoci.

Děkujeme paní Silvii Slavkovové za grafickou úpravu knihy a trpělivost s námi.

Děkujeme paní Hedvice Landové za jazykovou korekci.

Děkujeme společnosti DNFormed (MEDELA) za distribuci publikací do porodnic.

Děkujeme slečně Kateřině Lamatové za grafické návrhy plakátu a banneru.

Děkujeme Galerii Šantovka za velikou podporu a pomoc s organizací křtu.

Děkujeme oblastní Charitě Olomouc, centru Samaritán za zapůjčení stojanů.

Děkujeme společnosti FOTOLAB za profesionální tisk a velikou vstřícnost a ochotu.

A v neposlední řadě velmi děkujeme paní  Simoně Stašové, že ochotně souhlasila a stala se kmotrou publikace.

A děkujeme i všem, kteří jste nás podpořili dobrou radou a pomocí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Anush. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář