NOVÁ HERNA PRO DĚTI V NEMOCNICI

Podařilo se! Konečně. Děti na Klinice plastické chirurgie FN USA mají novou hernu.

Už ani nevím, který se psal rok, snad 2011, kdy jsme se začali snažit o nové vybavení herny pro děti na tomto pracovišti. Sehnali jsme dvakrát sponzora a dvakrát nakonec vyslechli výmluvy a pak dlouhé mlčení. Na nějaký čas jsme to vzdali, Šťastný úsměv na takovou akci ještě nebyl dost silný, neměli jsme stabilní finanční zázemí. Vlastně nevzdali, jen odložili … Bylo spousta jiných, také velmi důležitých projektů, kterým se věnovala pozornost.

V roce 2015 nás naši přátelé nominovali do projektu IKEA FAMILY. Mezi 20 vybraných projektů, které IKEA podpořila, se však ten náš na revitalizaci herny nedostal.

Důležité je se nevzdat!

Letos to konečně vyšlo. Na „Berkovce“ už mají děti novou hernu!!! A to nejen nábytek, ale i nové hračky! A kdo nám pomohl? Siemens fond pomoci částkou 15 000,- Kč a spousta drobných dárců, kteří nezištně přispěli na účet Šťastného úsměvu. Díky nim jsme mohli zajistit nákup nového nábytku. O jeho pečlivý výběr, perfektní instalaci i odpis a odvoz starého, nepoužitelného, se postarali ty nejúžasnější sestřičky spolu s údržbáři kliniky. Nejen že smontovali všechen ten nový nábytek, ale provedli opravu a nový nátěr kousků, které mohou dětem ještě nějaký ten rok dobře sloužit. Krásné hračky zajistila paní Agáta Ott spolu s dalšími maminkami …

Díky všem, kteří přiložili ruku k dílu, díky všem, kteří pomohli finančně i věcnými dary. Jen díky vám se tento tolik potřebný projekt podařilo realizovat.

Co více si přát? Snad jen, aby herna dobře sloužila svému účelu a zpříjemnila dětem, a to nejen těm s rozštěpem, v nemocnici pobyt.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Martina Kolísková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář