MISS Znojmo Open 2013 pro Šťastný úsměv

Korunka MISS se dražila i na baru a pomohla Šťastnému úsměvu

 

Sobota 23.února byla letos dnem, kdy se v krásných prostorách znojemského divadla odehrál finálový večer soutěže krásy MISS Znojmo Open.

Také tentokrát podala pořádající reklamní agentura Europa print ze Znojmo pomocnou ruku těm, kteří to potřebují – dětem s rozštěpy obličeje.

Občanské sdružení Šťastný úsměv, který pomáhá dětem s touto vrozenou vývojovou vadou podpořili také návštěvníci akce a její sponzoři.

 V divadle i na after párty v hotelu Prestige přispěli do kasičky sdružení celkovou částkou částkou 3.645,- Kč. Korunka letošní vítězky Kateřiny Šidlové se vydražila za krásných patnáct tisíc korun.

Na finále si přišel díky bohatému programu opravdu každý. Večerem provázel znojemský rodák Miroslav Hrabě. Hlavní hvězdou programu byla zpěvačka Ilona Czáková a finalista Hlasu Československa Petr Kutheil. Své taneční umění předvedla taneční skupina Single.

Dvanáctka finalistech znojemské soutěže krásy si vyzkoušela  roli modelek a předvedla kromě vycházkového italského oblečení také krásné večerní šaty.

Nechyběl ani obávaný rozhovor s moderátorem a diváky oblíbená promenáda v plavkách.

Chyběla klasicky pojatá volná disciplína, namísto které předvedly dívky své pohybové a taneční schopnosti ve společném tanečním vystoupení. Pod vedením Sandry Nové rozvlnily svá těla v latinsko-americkém rytmu.

Miss Znojmo Open 2013 se nakonec stala sympatická hnědovláska – dvacetiletá studentka Moravské vysoké školy a rodačka z nedalekého Moravského Krumlova – Kateřina Šidlová, korunku 1. vícemiss si do Brna odvezla šestnáctiletá gymnazistka Andrea Žiačiková a titul 2.vícemiss vybojovala devatenáctiletá studentka jazykové školy v Přerově Adéla Zlámalová.

  Z divadla se hosté připravenými autobusy přepravili do hotelu Prestige, kde se tradičně konala závěrečná párty.

 Součástí jejího programu byla i letos dražba korunky vítězky. O její vtipné a netradiční pojetí, se postarali společnými silami Miroslav Hrabě a Petr Kutheil. Dražba se totiž neodehrávala pouze u připraveného stolku u podia, ale přihazovalo se dokonce i na baru.

  Vítěz dražby, který si nepřeje být jmenován si odvezl korunku do Brna a podle jeho slov je rád, že udělá radost hned několikrát a to nejen dceři, které korunku pořídil.  Je prý hlavně rád, že mohl přispět na dobrou věc.

Celkový výtěžek 18.645,- korun poputuje na transparentní konto sdružení a bude použit na zajištění odborného programu na tradičním setkání dětí a rodin s dětmi s rozštěpy, který bude na konci září ve Vizovicích. Rodiče se tam kromě dalších potřebných informací dozvědí podrobnosti o operaci čelisti, která čeká většinu dětí, které se narodily s rozštěpem obličeje.

„Máme obrovskou radost, za tak štědrou podporu. Děkujeme organizátorům MISS Znojmo Open v čele s prezidentkou soutěže Jitkou Pokornou, všem návštěvníkům akce, kteří nám pomohli a naše obrovské díky patří vítězi dražby,“ říká členka výboru Občanského sdružení Šťastný úsměv Martina Kolísková a dodává, že podrobné vyúčtování výtěžku zveřejní sdružení na svém webu www.statny-usmev.cz i na svém facebookovém profilu. Zde také budou k viděné fotografie z výše zmíněného podzimního setkání „rozštěpáčků“ ve Vizovicích.

Text: Iveta Hlobilová

Foto: Jindra Foltin

Jménem výboru sdružení připojuji velké poděkování manželům Hlobilovým a jejich Adámkovi! DÍKY 🙂 Martina Kolísková

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Martina Kolísková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář