Kubíček je miláček celé rodiny

Našeho druhorozeného syna Kubíka jsme s přítelem plánovali, a po otěhotnění se moc těšili. O to více náš 6letý syn Davídek. Vše bylo v pořádku až na klasické nevolnosti, únavu. O tom, že čekáme miminko s rozštěpem, jsme se dozvěděli ve 20 týdnu z druhého screeningu. Byl to obrovský šok, nemohla jsem uvěřit. Od tohoto dne skončilo nějaké užívání si těhotenství a začalo brouzdání po internetu – co nás čeká. Jak rozštěp vypadá, jsem viděla jednou ve zprávách. Dále následovalo navštěvování různých vyšetření. Pan doktor nás poslal na potvrzení rozštěpu do fakultní nemocnice v Ostravě Porubě, kde jsem podstoupila také odběr plodové vody. Vše bylo v pořádku, až na rozštěp, který nám potvrdili, ale ne v jakém je rozsahu.

 Dne 20. srpna v 15:37 se nám narodil chlapeček s rozštěpem rtu a čelisti, s mírami 3080 g a 48 cm. Hned po jeho narození jsme bojovali s kojením a zvládli jsme to, plně kojím do dnes. O 9 dní později jsme jeli do Brna na operaci za paní doktorkou Vokurkovou, která Kubíkovi spravila krásně rtík. Operace dopadla skvěle, bez komplikací. Druhý den po operaci jsem jej měla opět v náručí. O týden později mu vytáhli stehy. Pomalu začínáme s nasazováním nostrilek, je to trošku boj, ale věřím, že to zvládneme. Na další kontrolu za paní doktorkou míříme v březnu. Čelist se bude spravovat, až bude mít Kubík druhé zoubky tak nám to paní doktorka řekla.

Kubíkovi je něco přes 2 měsíce. Krásně prospívá, váží 4980g, jizvička je krásná už teď. Spousta mých přátel, kteří nevědí, že máme doma rozštěpáčka, by to ani neřekla. Je to prostě miláček celé rodiny. Byl i s rozštěpkem 🙂 Byly to obavy, ale zvládli jsme to. Proto maminky a tatínkové, vše bude v pořádku, ten začátek je těžký, ale vše se dá zvládnout, stojí za to.

Na závěr bych chtěla poděkovat paní dr. Vokurkové za skvělou práci, lékařům a sestřičkám z oddělení 56, byli jste opravdu báječní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Příběhy a jeho autorem je Martina Kolísková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář