Kniha MŮJ SVĚT S KAMARÁDY je na svetě

Oznámit narození dítěte je krásná a slavností událost. A tato úžasná povinnost připadla nyní mě. Mám tu čest oznámit Vám, rodičům a hlavně Vám, dětem tu skvělou zprávu, která zní: „Kniha Můj svět s kamarády – Povídej si se mnou je na světě.“ Její maminka, autorka Martina Kolísková, ji provázela od prvních úhozů na klávesnici až po vydání nakladatelstvím Albatros.

Jedná se o naprosto unikátní počin, který si zaslouží velký dík. Kniha je jedinečná nejen svojí povahou, ale i obsahem. Najdete v ní dva příběhy dětí – holčičky Katky a kluka Štěpána, kteří prochází léčbou rozštěpu. Autorka zde srozumitelnou a zábavnou formou seznamuje děti s průběhem léčby a nevtíravou cestou nabízí způsob, jak mohou děti o rozštěpu mluvit se svým okolím.

I přes realistický popis průběhu léčby je kniha vedena v optimistickém tónu a příběhy jsou psané s láskou a empatií. Navíc je kniha doplněná ilustracemi dětí a nabízí svému malému čtenáři i možnost výtvarné činnosti. Rodiče dozajista ocení i otázky na závěr každé kapitoly, kde si mohou se svými dětmi popovídat o jejich úhlu pohledu a zjistit jejich případná trápení, obavy či naopak každodenní malé radosti.

Jak vlastně kniha vznikla? Martina je maminka krásné okaté princezny, která se narodila s rozštěpem obličeje. Jak malá princezna rostla, chtěla se dozvědět více o rozštěpu a tom, co ji v léčbě čeká. A tak si každý večer obě povídaly. Toto povídání zaujalo maminku jednoho šikovného chlapce, Lucii. A tak se postupně Martinino vyprávění pro obě děti dostávalo na papír, až z něj vznikla celá knížka.  Následně ji ještě doplnil odborný komentář, kresby dětí a také příběh našeho lva Lippyho a kniha mohla jít do tisku. To ještě bohužel chvilku trvalo, ale s o to větší radostí vítáme knihu na světě.

Jsem ráda, že hlavně díky autorčině píli a vytrvalosti se kniha dočkala důstojné podoby tisku. Takové podoby, kterou si bezesporu zaslouží a hlavně díky kvalitnímu vydání bude sloužit dětem jako věrný průvodce a kamarád.

Na závěr mi dovolte vyslovit jedno přání a dvě poděkování.

Milá knížko, ať se Ti daří vykouzlit trvalý šťastný úsměv našich dětí.

Milá Martino, jako maminka jsem Ti neskonale vděčná. Díky.

Milé nakladatelství Albatros, děkuji, že kniha může poputovat k dětem. 

Anežka Rouš Dvořáková

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Anush. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u “Kniha MŮJ SVĚT S KAMARÁDY je na svetě

Napsat komentář