KE DNI OTCŮ

Milí tátové, tatínci, taťuldové, tatínečci i taťkové,

K vašemu dnešnímu svátku vám přejeme, aby vaše dětičky byly ty nejšťastněší a nejspokojenější, aby jeji, ale i ty vaše, obličeje zdobil šťastný úsměv… Protože když jsou děti šťastné, jsou tátové ještě šťastnější (stejně jako mámy 😉 )

Krásný dnešní den tátové!!!

Jak vznikl den otců?

Tradici oslavy otců založila Američanka Sonora Smart Doddová, která chtěla ocenit úsilí, s nímž se o ni a další čtyři sourozence staral její ovdovělý tatínek. Úplně první oslava Dne otců se konala v americkém městečku Spokane ve státě Washington 19.6. 1910, v den narozenin Sonořina otce.

První oslava Dne otců tak byla spíše soukromá, popularita svátku ale rychle rostla. V roce 1966 se díky prezidentovi Lyndonu Johnsonovi stala třetí červnová neděle oficiálně Dnem otců.

Den otců je den, kdy mají svátek otcové. Na světě se fakticky slaví během celého roku – ve velké většině zemí třetí neděli v červnu. V mnoha latinskoamerických zemích, Itálii, Portugalsku, Španělsku se Den otců slaví tradičně na den sv. Josefa 19. 3.

V České republice se fakticky neslaví, leč oficiálně připadá také na třetí neděli v červnu.

Obrázek: vlasta.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Martina Kolísková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář