K NOVÉMU ROKU

Vážení rodiče a přátelé Šťastného úsměvu,

mám tu čest napsat první příspěvek roku 2014. K začátku něčeho nového tak nějak patří jisté bilancování toho  předešlého a přání do budoucnosti. Myslím, že by byla poměrně škoda, kdybych nyní učinila výjimku.

Přesně před 365 dny měla možnost hodnotit končící rok moje kolegyně Martina. Neměla lehký úkol, neboť naše sdružení právě vyplouvalo z neklidných vod. K naší velké radosti se lodi Šťastného úsměvu podařilo hladce vplout do roku velmi úspěšného. Byl to rok zajímavých a doufejme i přínosných počinů. Díky podpoře nakladatelství Albatros mohly děti s rozštěpem obličeje po celé České republice dostat zdarma do rukou kamarádského průvodce léčbou. Přejeme si, aby jim kniha pomohla lépe zvládat nelehkou léčbu.

Dále jsme my rodiče i děti mohli prožít slunečný Indiánský podzim ve Vizovicích  na tradičním setkání, ze kterého vzešlo i naše první osvětové video. A brzy přibude i druhé.

K lepšímu povědomí o rozštěpech napomohla cílená distribuce letáčků pro rodiče, mnoho akcí (více ZDE), různé články v médiích či účast sdružení na veletrhu neziskovek. Nesmíme zapomenout ani na projekt uskutečněný ve spolupráci se sdružením Za novým úsměvem – kalendáře s úsměvy našich dětí, které byly rozeslány do porodnic a lékařských center.

Byl to také rok velice plodné spolupráce. A to jak v rámci našeho výboru, tak mezi rodiči, rozštěpovými sdruženími i lékaři. A to je více než dobře.

Velice si také cením ochoty a zvyšujícího se nadšení rodičů zapojit se do dění sdružení.    A mezi rodiče patříme i my, členky výboru, a určitě budu mluvit za nás všechny, když vyslovím následující přání do nového roku:

Ať každý ví, co je rozštěp obličeje a co obnáší jeho léčba. Ať se novopečení rodiče nemusí potýkat s velkými obavami a nejistotami. Ať je díky láskyplné péči rodičů a správně dodržovaným léčebným postupům úsměv našich dětí opravdu šťastný. Ať umí čelit nepříjemným situacím a necitlivým lidem. A ať všichni – malí i velcí pacienti – mají na rtech i v duši stálý šťastný úsměv.

 Vaše Anežka Rouš Dvořáková

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Anush. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “K NOVÉMU ROKU

  1. Krásně napsané Anežko 🙂 Utekl ten rok jako voda… Podařilo se toho opravdu nad očekávání hodně. Díky moc všem, kteří se do dění ve Šťastném úsměvu zapojují, díky všem sponzorům a symaptizantům. Věřím, že společně toho v tomto novém roce 2014 dokážeme ještě víc. Připojuji se k přání naší Anežky – šťastný úsměv na rtech všem!

Napsat komentář