II. ROČNÍK DÁRKOVÁNÍ PRO ŠŤASTNÝ ÚSMĚV

V pátek 14. a sobotu 15.12. se ve Znojmě uskutečnil už druhý ročník Dárkování pro Šťastný úsměv.

Výtěžek z letošního ročníku půjde na konto Občanského sdružení Šťastný úsměv, které bylo založeno už v roce 2005 a které pomáhá rodinám dětí s rozštěpy obličeje projít léčbou s úsměvem.

Celé Dárkování bylo zahájeno v pátek 14.12.2012 krátce po 17 hodině. Na zahájení a v sobotu při ukončení zazpíval pěvecký sbor studentů SOU a SOŠ SČSMD Znojmo s.r.o. (Střední odborné učiliště a Střední odborná škola jejichž zřizovatelem je Svaz českých a moravských spotřebních družstev v Praze)

Zejména díky studentům a učitelskému sboru výše uvedené školy bylo Dárkování zajímavé a úspěšné.

Akce se dále zúčastnili drobní řemeslníci a prodejci dárkového zboží. Nejzajímavější asi bylo pro všechny příchozí sledovat při práci skláře ze Skelné hutě u Hluboké nad Vltavou www.sklarna.euweb.cz,, kteří si přivezli pec a přímo na místě předváděli své umění. Před očima nám z roztaveného skla vznikaly různé figurky (labutě, čerti, prasátka, ale i kytičky, zvonečky a mnoho dalších). Zájemci z řad přihlížejících si mohli sami vyzkoušet jak se se sklem pracuje. A mohli si vyzkoušet hned dvě věci, foukání skla nebo vinutí korálků.

Dárkování se odehrávalo v průjezdu a ve sklepení domu v Zelenářské ulici a majitel objektu byl tak laskav, že nám celé prostory poskytl zdarma.

Ve sklepení byl bar, kde se nabízelo svařené víno a gulášová polévka. Také tam zájemci našli inspiraci na to, jak o Vánocích prostřít slavnostní vánoční tabuli či jak zajímavě zabalit vánoční dárky. A dárky bylo možno si i přímo na místě nechat zabalit, což někteří rádi využili. Ve sklepení byly stolky prodejců, kde se nabízely krásné ruční výrobky, šperky, vánoční aranžmá, skleněné svícny a další pěkné drobnosti.

Svařené víno a čaj se prodávaly i u vchodu a nutno říci, že málokdo odolal. V pátek se prodávalo bílé svařené víno a v sobotu červené. Obě chutnala znamenitě.

V průjezdu byl i stánek našeho občanského sdružení, kde byly nabízeny výrobky maminek. První zmizela ze stolku sušená levandule. Zvonečky z pedigu se neprodaly všechny, a tak byly i se zbylými vánočními přáníčky přesunuty do prodejny Art-fashion http://artfashion.webnode.cz, kde je také kasička našeho sdružení a doufejme, že do ní do Vánoc ještě něco přibude.

 

Celá akce byla ukončena v sobotu po 17 hodině a těšíme se, že se ve zdraví a dobré náladě sejdeme i příští rok.

Výtěžek z akce bude znám až ve čtvrtek 20.12.2012, kdy je domluvena schůzka s vedením školy SOU a SOŠ Znojmo, na které budou peníze předány. Hotovost v kasičce bude přepočítána v neděli 23.12.2012

Fotografie si můžete prohlédnout ZDE

 

Poděkování patří zejména organizátorce celé akce, paní Ivetě Hlobilové za to, že celou akci zorganizovala Art-fashion

Hlavním partnerem celé akce byl A STAHL s.r.o.

 

 

 

Dalšími partnery, kteří se na akci podíleli, a jimž velmi děkujeme, byli:

SOU a SOŚ Znojmo 

Vinné sklepy Lechovice

Tiskárna Sládek Znojmo

Jatka Borotice s.r.o.

město Znojmo

fotografka Jana Polášková

Kofroň Production & Advertising s.r.o.

prodejna Mozaika

Děkujeme členům sdružení, kteří se do akce zapojili a to: Lucii Hornofové, Ludmile Trvajové, Daně Voráčové, Kamile Vilímkové, Jaroslavu Hlobilovi, Anežce Rouš Dvořákové, Heleně Lorencové, Lence Tůmové a manželům Cahovým

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Martina Kolísková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “II. ROČNÍK DÁRKOVÁNÍ PRO ŠŤASTNÝ ÚSMĚV

  1. Dle vyúčtování, které jsme obdrželi od SČMSD Znojmo, obdržíme celkem od studentů této školy Kč 3.050,- a přibližně tisíc korun za výrobky od maminek by ještě mělo být v kasičce, která je nyní v krámě u paní Hlobilové.
    (Finanční dar 1 000,- Kč z prodeje výrobků studentské firmy Best wine předá prezident společnosti Dinh Tuan Anh, zisk z prodeje občerstvení 2 050,- Kč předá ředitel SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s. r.o. Mgr. Libor Hanzal).

Napsat komentář