Dárkování – jaké bylo?

Dostala jsem za úkol, jakožto přímý účastník, zhodnotit průběh Dárkování, které se uskutečnilo tento víkend ve Znojmě v Althenském paláci 🙂 Celou akci zajistila a zorganizovala členka OS Šťastný úsměv Iveta Hlobilová. Akce byla právě na podporu tohoto sdružení.

Dárkování „odstartovalo“ v sobotu 14.prosince v 10hod. Návštěvníci se mohli kouknout na neskutečně šikovné skláře, kteří díky mobilní peci předvedli svoje umění přímo na místě. Jejich umění si mohli také případní zájemci vyzkoušet.

Dále měli lidé možnost si zakoupit různé výrobky, ochutnat dobré jídlo a pití. Zahřát se mohli teplou polévkou, ale také velice chutným svařákem či punčem.
V sobotu v odpoledních hodinách tuto akci zpestřily děti ze znojmské ZŠ cimbálovou muzikou.
I samotné OS zde mělo své zastoupení. Akce se v sobotu zúčastnila Zuzana Veverková a já, Dana Voráčová. Mám pocit, že jsme se od našeho stánku téměř nehnuly. Na Dárkování se přišlo kouknout tolik lidí, že jsme opravdu měly co dělat, abychom uspokojily jejich zájem. Bylo velice zajímavé zjišťovat, kolik lidí má zájem se o problému našich dětí něco dovědět a kolik z nich je opravdu ochotno nám pomoci tím, že si zakoupí nějakou drobnost z našeho stánku nebo přispěje větší či menší částkou do kasičky. Dokonce jsme se tam setkaly i s dospělou maminkou dvou dětí, která se sama narodila s rozštěpem. Bylo velice zajímavé popovídat si s ní o tom co prožívala, když byla ještě slečna.
Takže shrnutí??? Nemám ještě tušení, kolik nám tahle akce přinese finančních prostředků. V kasičce bylo při našem odchodu v sobotu několik tisíc korun. Ale ještě to nebyla konečná částka, takže ji zatím nemůžu zveřejnit. Musíme počkat, co nám přibyde z nedělního prodeje, které zajišťovala Iveta Hlobilová. Také co přibyde z „nájmu“ za prodejní místa a naopak ubyde za režii, která také není zadarmo. Ale každopádně jsem přesvědčená o tom, že spousta lidí, které tuto akci navštívili už vědí, co je to rozštěp. Vědí, co je to OS Šťastný úsměv.

Pro mě osobně to byla další zkušenost a jsem za ni opravdu ráda.

Dana Voráčová

 

 

 

 

 

Fotografie z Dárkování jsou od znojemské fotografky Jany Poláškové

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality a jeho autorem je Martina Kolísková. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář