Adam, 10 let

rozštěp rtu a patra

Bydlím s rodiči, sestrou Verčou a naším pejskem Edou ve Znojmě. Narodil jsem se s rozštěpem rtu a patra, takže jsem se spousty obyčejných věcí musel trpělivě učit. V září 2013 jsem začal hodit to školy a v červnu se těšil na první vysvědčení. Týden před koncem školního roku jsem však musel do Brna do nemocnice. Z obyčejného nachlazení se nakonec vyklubala akutní lymfoblastická leukémie.

V nemocnici jsem byl s malými přestávkami skoro rok. Ještě že tam se mnou mohla přes den být mamka, taťka nebo moje ségra. Moc se mi ale stýskalo po našem pejskovi a kamarádech. Páni doktoři v Brně mi museli vyoperovat slezinu, dostával jsem „chemču“ a pak jsem musel na transplantaci kostní dřeně do Prahy. Před Vánocemi dorazil do motolské nemocnice posel z německého Frankfurtu, který mi přivezl skvělý dárek – novou kostní dřeň.

Díky pánům doktorům, sestřičkám a hlavně jednomu hodnému strejdovi z Německa můžu už zase jezdit na kole, běhat venku, vidět se s kamarády a dělat spousty dalších věci, které jsem dlouho nemohl.

Napsat komentář